Reklama

Cooler Master Xornet II - test

Cooler Master Xornet II to nowe wcielenie znanej już od jakiegoś czasu myszy dla graczy. Sprawdziliśmy, czy jest lepsze od pierwowzoru!

Cooler Master Xornet II to mysz skierowana przede wszystkim do graczy. Powstała z myślą o osobach praworęcznych, preferujących chwyt typu claw grip. Została zaprojektowana i wykonana w sposób bardzo elegancki i nowoczesny. Mysz jest w całości czarna, matowa, nie posiada żadnych typowo gamingowych elementów, takich jak fikuśne wzorki czy widoczne z daleka podświetlenia. Podświetlona została jedynie rolka.

Cooler Master Xornet II składa się z dwóch przełączników Omrona, wspomnianej rolki z podświetleniem, dwóch dodatkowych przycisków do zmiany DPI oraz dwóch przycisków umieszczonych z boku. Konstrukcja została wzbogacona o gumowe wstawki oraz dwa duże ślizgacze od spodu - dzięki temu nie musimy się obawiać o trzymanie i precyzję. Na wierzchu korpusu znalazło się oczywiście także logo Cooler Master. Z myszy wychodzi 1,8-metrowy kabel, zakończony pozłacanym wtykiem USB.

Reklama

W akcji Cooler Master Xornet II sprawuje się wprost wzorowo. Nieważne, czy jesteśmy zwolennikami chwytu claw grip, czy nie, powinniśmy się bardzo szybko przyzwyczaić do konstrukcji myszy. Została ona bardzo dobrze wyprofilowana i dłoń układa się na niej całkiem naturalnie, a wysokiej jakości tworzywo, z którego została wykonana, daje przyjemne odczucia. Sensor optyczny Pixart PMW3320DB o DPI od 250 do 3500 jest niezwykle szybki i zarazem precyzyjny.

Producent przygotował do zarządzania Cooler Master Xornet II proste oprogramowanie, za pomocą którego możemy przypisać określone działanie poszczególnym przyciskom, zmienić podświetlenie rolki (RGB) oraz skonfigurować sensor (zmiany DPI co 250). Kilka chwil i jesteśmy gotowi do gry. Szkoda tylko, że w oprogramowaniu nie znalazła się funkcja obsługi makr.

Cooler Master Xornet II można kupić za około sto złotych. To bardzo dobra cena, jak na mysz o takich parametrach. Jeśli szukacie szybkiej, precyzyjnej i komfortowej myszy dla graczy praworęcznych za rozsądne pieniądze, koniecznie rozważcie zakup tego modelu (nawet, jeśli nie jesteście zwolennikami chwytu claw grip, powinniśmy się bardzo szybko przyzwyczaić do jej kształtu).

Na koniec zbierzmy jeszcze wszystkie istotne dane dotyczące Cooler Master Xornet II...

  • sensor optyczny Pixart PMW3320DB,
  • 7 przycisków + scroll,
  • przełączniki Omron (pod dwoma głównymi przyciskami),
  • DPI od 250 do 3500 (regulacja co 250 DPI),
  • polling rate: 125, 250, 500 lub 1000 Hz,
  • maksymalna szybkość: 2 m/s,
  • 1,8-metrowy, gumowy kabel,
  • wymiary: 105 x 75 x 36 mm, waga ok. 87 g.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama