Resident Evil Revelations 2 - zapowiedź

Capcom ewidentnie się zagubił, jeśli chodzi o rozwój serii Resident Evil. Czy to jeszcze survival horror, czy zwykła jatka z udziałem zombie?

Resident Evil 6 udowodnił nam wszystkim, że Capcom nie jest pewny, w jakim kierunku powinna pójść seria. W grze wymieszano zarówno elementy survival horroru, jak i wartką akcję, podczas której strach schodził na dalszy plan. Nie wiadomo, co będzie się działo dalej z serią. Zanim się o tym przekonamy, grając w Resident Evil 7, czeka nas jeszcze przerywnik w postaci kontynuacji bardzo udanego spin-offu - Resident Evil Revelations.

Główną bohaterką Resident Evil Revelations 2 będzie Claire Redfield, do której jednak dołączy nowa postać - Moira Burton, córka znanego fanom serii Barryego Burtona. Obie kobiety brały udział w pracach zespołu zajmującego się bronią biologiczną, ale zostały porwane niedługo po tym, jak Moira została wdrożona. Obie budzą się w opuszczonym więzieniu, położonym na wyspie, z założonymi na nogach obręczami. Te pozwalają komunikować się z nimi porywaczowi, który może dzięki temu sprawdzać, czy nie zostały zainfekowane.

Reklama

Podczas rozgrywki w Resident Evil Revelations 2 będziemy przemierzać kompleks więzienny, natykając się na byłych skazańców, którzy w większości zostali zamienieni w zombie. Przygotujcie się na straszne fragmenty i przerażające widoki. Choć Resident Evil Revelations 2 to gra pełna akcji, to znalazło się w niej miejsce także na elementy horroru przez duże "h". Choć będzie to bardziej gore niż opowieść z powoli budowanym napięciem.

Claire i Moira będą wspólnie walczyć o życie, zarówno strzelając, jak i walcząc w zwarciu (przy użyciu paralizatora, łomu czy szeregu innych środków eksterminacji). Resident Evil Revelations 2 najwięcej frajdy zaoferuje w trybie kooperacji, szczególnie na wyższych poziomach trudności, na których współpraca będzie nie tyle przydatna, co konieczna. Zwłaszcza, że zombie, którym stawimy czoła, będą szybkie i liczne, a amunicja oraz środki leczące (zioła) będą tutaj towarem deficytowym.

Na pokazanym zwiastunie Resident Evil Revelations 2 wygląda całkiem atrakcyjnie, choć trzeba przyznać wprost, że gra prezentuje poziom zbliżony do gier z końca starej generacji konsol, a nie do tych z początku nowej. Tym niemniej powinien nam on w zupełności wystarczyć. Oceńcie to zresztą sami.

Resident Evil Revelations 2 zostanie przygotowane w wersjach na pecety, Xboksy 360, PlayStation 3, Xboksy One oraz PlayStation 4. Capcom podjął decyzję o podzieleniu gry na cztery odcinki, które będą wydawane w tygodniowych odstępach. Każdy z nich powinien wystarczyć na 2-3 godziny, co oznacza, że całą przygodę ukończymy pewnie w ciągu około 10-12 godzin. To całkiem sporo. Oby tylko cena za pojedynczy odcinek była atrakcyjna. No i oczywiście oby gra była co najmniej tak dobra, jak pierwsze Resident Evil Revelations. Premiera - w przyszłym roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy