Reklama

Niesamowicie rzadka karta kolekcjonerska Pokemon Snap znów pojawiła się na aukcji

​Niezwykle rzadka karta kolekcjonerska Pokemon Snap ponownie pojawiła się podczas aukcji i została sprzedana za zawrotną kwotę.

Pokemon Trading Card nadal jest bardzo popularnym elementem serii Pokemon. Gra może pochwalić się bardzo dużą ilością talii i kart, które wydawane są co roku. Wszystko to sprawia oczywiście, że fani wydają olbrzymie pieniądze na swoje hobby. Niektóre karty i zestawy osiągają zawrotne kwoty. Tym razem, dzięki japońskiej aukcji, odkryta została niezwykle rzadka karta.

Reklama

Owa karta jest częścią serii dziesięciu unikalnych kart, które zostały wydane w Japonii w ramach promocji krzyżowej z Pokemon Snap. Był to konkurs, w którym poproszono graczy Pokemon Snap o zrobienie zdjęć ich ulubionego Pokemona w grze, a następnie przesłanie go jako zgłoszenia konkursowego. Zwycięzcy konkursu, otrzymywali 20 kopii karty Pokemon, na której widniało zdjęcie z gry. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiały się na aukcjach karty z Pikachu, czy Bulbasaurem, ale jeszcze nigdy (w ciągu 23 lat!) nikt nie wystawił karty z Magikarpem.

Magikarp za 136 tysięcy dolarów

Podobnych kart jest tylko 20 i wszystkie były przesłane osobie, która wygrała w konkursie Pokemon Snap. Widziany po raz pierwszy Magikarp sprzedał się za 5 milionów jenów, co jest równowartością 136 tysięcy dolarów. Autentyczność karty zweryfikował jeszcze Youtuber smpratte, który zauważył, iż na karcie widnieje ikonka kamery, wskazująca, że karta jest częścią specjalnej promocji Pokemon Snap i Pokemon TCG. Ten szczegół jest również obecny na pozostałych dziewięciu kartach.

Zabawne w całej historii jest to, że Magikarp jest jednym z najczęstszych stworzeń, które można spotkać w Pokemon Snap. Tym razem jednak okazał się na tyle unikalny i trudny do zdobycia, że autor zdjęcia i zwycięzca w konkursie wzbogacił się o niebagatelną kwotę. Świat aukcji związanych z Pokemonami jest niesamowity i prawdopodobnie zaskoczy nas jeszcze niejeden raz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy