Znany reżyser wypowiedział się na temat gry od EA. Widzi potencjał na film

​John Carpenter znany jest fanom kina grozy od ponad 50 lat. Słynny reżyser horrorów tym razem został zapytany o ekranizacje gier wideo. 74-letni twórca wskazał jednoznacznie na grę, która powinna otrzymać adaptację filmową.

Carpenter legendą kina grozy

74-letni reżyser ma za sobą wiele świetnie wyreżyserowanych filmów. Do jego dzieł należą między innymi takie produkcje jak "Halloween", "Mgła", "Ksiażę Ciemności" czy też "Wioska przeklętych". John Carpenter dzięki swojemu talentowi do tworzenia tego typu filmów stał się jednym z najbardziej cenionych reżyserów w gatunku horrorów.

Jego dzieła stworzone na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat przeszły do historii kinematografii. Do reżyserowanych przez siebie filmów zaprosił znakomitych aktorów.

W tym gronie znaleźli się Kurt Russell czy Jason Stratham. Teraz legenda kina wypowiedziała się na temat gier wideo, które mogłyby zostać zekranizowane. Taki trend jest coraz częściej spotykany. Carpenter wybrał jeden tytuł, który rozgrzewa emocje wśród graczy.

Reklama

Dead Space zostanie zekranizowany?

Już w styczniu przyszłego roku ma pojawić się oficjalny remake Dead Space. Jest to horror utrzymany w klimacie science-fiction. Za produkcję odpowiedzialne jest oczywiście studio Electronic Arts.

Dead Space przez lata stał się jedną z najważniejszych gier w swoim gatunku. Reżyser zapytany przez redaktora serwisu AVClub o ekranizację gry z gatunku horror, wskazał właśnie na ten tytuł.

Carpenter jest znanym entuzjastą gier wideo. Zna zatem bardzo dobrze ten rynek, bacznie go obserwuje i wie, jakie produkcje nadawałyby się na dobrą ekranizację. Skoro legenda kina wybrała właśnie Dead Space’a, to oznacza, że jest w nim potencjał. Czy Carpenter będzie tym, który wyreżyseruje potencjalny film? Na to pytanie niestety trudno udzielić dobrej odpowiedzi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space | Electronic Arts

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy