Dead Space. Remake gry trafi na Steam, Epic Games i konsole nowej generacji

Dobra wiadomość dla graczy wyczekujących okazji na powrót do Dead Space’a. Motive Studios wychodzi z cienia i zaczyna zdradzać nam coraz więcej informacji na temat swojego remake’a.

Odświeżone wersje starszych gier wciąż wzbudzają oczywiście pewne kontrowersje. Wielu graczy jest zdania, że branża powinna cały czas iść do przodu, a tworzenie remasterów zajmuje deweloperów, którzy mogliby pracować nad nowymi grami. Dead Space ma już jednak swoje lata, jest legendą w swoim gatunku i znajdzie się zapewne mnóstwo osób, które chętnie wrócą do tego świata albo zapoznają się z nim po raz pierwszy.

Reklama

Powrót do Dead Space’a może być również dobrym pomysłem ze względu na zbliżającą się powoli premierę Callisto Protocol. Na czele odpowiedzialnego za ten tytuł Striking Distance Studios stoi Glen Schofield, współtwórca Dead Space’a.

Oficjalny profil gry zapowiedział na swoim Twitterze, że gra zadebiutuje wyłącznie na konsolach nowej generacji i PC. Dla użytkowników komputerów osobistych dobra wiadomość jest taka, że poza Originem grę będzie można kupić również na Steamie oraz Epic Games Store.

Razem z tą informacją pojawiły się strony gry na wszystkich wspomnianych platformach. Użytkownicy PCPlayStation 5 oraz Xbox Series X mogą uruchomić już wyszukiwarkę swoich cyfrowych sklepów i dodać do listy życzeń remake Dead Space, który ma ujrzeć światło dzienne 27 stycznia 2023 roku. Posiadacze PC mogą również rzucić okiem na wstępną rekomendowaną specyfikację do uruchomienia gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dead Space
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy