Reklama

Znany producent znów zapomniał o graczach PC. Ruszyła petycja!

​Oficjalna zapowiedź Red Dead Redemption 2 już za nami, ale emocje nie opadają. Wszystko przez wersję PC, a raczej jej brak w planach wydawniczych.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się produkcją gier, Rockstar od początku tygodnia elektryzuje fanów zajawkami nadchodzącej nowej produkcji. Ostatecznie potwierdzono już, że będzie do druga odsłona gorąco przyjętego tytułu Red Dead Redemption, którego fabuła osadzona została w klimatach Dzikiego Zachodu.

Spekulacje na temat kolejnego wydania pojawiały się w sieci od lat, ale teraz fani mają już stuprocentową pewność. Jednak nie wszyscy ucieszyli się z tego faktu. A wszystko przez to, że na grafice promującej zapowiedź gry, w komunikacie prasowym czy stronie internetowej, zabrakło wzmianki na temat platformy PC.

Reklama

Jak łatwo przewidzieć społeczność graczy PC nie poczuła się w związku z tym faktem specjalnie uszczęśliwiona. Miłośnicy grania przy użyciu klawiatury i myszki kolejny raz poczuli się zlekceważeni. Jednak tym razem  nie zamierzają tak łatwo składać broni - odpowiednia petycja z żądaniem przeniesienia Red Dead Redemption 2 na PC krąży już po sieci.

Przypomnijmy - pomimo tego, że Rockstar ostatecznie (czytaj z dużymi opóźnienieami) wypuszczał swoje tytuły na PC, pierwsza odsłona Red Dead Redeption została wydana wyłącznie na konsole: PS3 oraz Xboxksa 360. Trudno jednoznacznie określić, jak zachowa się deweloper - czy tak, jak w przypadku piątej częśći GTA mimo wszystko zdecydyje się na wydanie gry już po premierze edycji konsolowych (w przypadku GTAV trwało to 19 miesięcy) czy będzie kurczowo trzymać się obranej drogi w przypadku pierwszej odsłony RDR.

Przez media społecznościowe przetacza się lawina wpisów użytkowników, którzy w mniej lub bardziej grzeczny sposób wyrażają swoje cierpienie i gniew związany z niepoważnym traktowaniem przez Rockstar rynku PC.

Cóż, pozostaje mieć tylko nadzieję, że wkrótce wszystko się wyjaśni po myśli graczy PC. Jeżeli czujecie się równie pokrzywdzeni i chcecie podpisać ww. dokument, to możecie zrobić to NA TEJ STRONIE.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje