Zestawy Lego dla graczy. Na liście nie tylko Minecraft

Lego zostało wymyślone przez duńskiego stolarza z Billund, Ole Kirk Christiansena. Początki marki sięgają momentu, kiedy po pożarze jego warsztatu stolarskiego, Christiansen wystrugał drewnianą kaczkę dla swoich dzieci. Zabawka ta zyskała popularność wśród lokalnych dzieci, co skłoniło Christiansena do rozpoczęcia produkcji podobnych zabawek, a w końcu także klocków. Dziś do wyboru mamy ogromną ilość zestawów związanych z różną tematyką. Oprócz popularnych bajek czy filmów powstają również zestawy lego dla graczy.

Lego oparte na grze Minecraft

Minecraft to w ostatnich latach najbardziej popularna gra wśród młodych graczy. Pozwala dzieciom tworzyć innowacyjne konstrukcje z sześciennych bloków, rozwijając przy tym umiejętności przestrzenne, kreatywne myślenie, geometrię, a nawet geologię. Gra pomaga uczyć współpracy, strategicznego i przestrzennego myślenia oraz planowania. Rozbudza również kreatywność. Grać można samodzielnie lub wspólnie z innymi graczami. Nic więc dziwnego, że świat Minecrafta stał się inspiracją dla wielu książek, zabawek czy gadżetów. Powstają również liczne zestawy Lego dla graczy w Minecraft.

Reklama

Lego dla graczy - nie tylko Minecraft

Super Mario Bros 

"Super Mario Bros." to gra platformowa stworzona przez Nintendo w 1985 roku. W tej grze gracze wcielają się w postać hydraulika Mario, którego misją jest uratowanie porwanej księżniczki Peach z rąk złoczyńcy Bowsera. W trybie wieloosobowym do poszukiwań dołącza Luigi, kierowany przez drugiego gracza. Oprócz zestawu startowego dostępne jest również wiele zestawów rozszerzających. Umożliwiają one łączenie i modyfikowanie poziomów, co dodaje jeszcze więcej możliwości zabawy! Zestawy rozszerzające oferują dodatkowe przeszkody i postaci, co pozwala na tworzenie nowych, emocjonujących przygód i zdobywanie większej liczby cyfrowych monet. Fani Mario i Luigi znajdą swoje zestawy klocków Lego.

Sonic 

Jeż Sonic (ang. Sonic the Hedgehog) to fikcyjna postać i główny bohater serii gier wideo "Sonic the Hedgehog", publikowanych przez firmę Sega, a także inspirowanych nimi seriali animowanych i filmów. Niebieski jeż biega z ponaddźwiękową prędkością i zwija się w kulę, co pozwala mu atakować przeciwników. Przemierza różne poziomy, aby pokonać szalonego naukowca, Doktora Eggmana.
Pierwsza gra z tej serii została wydana na konsolę Sega Mega Drive w 1991 roku. Postać Sonica stworzył artysta Naoto Oshima jako maskotkę dla Segi, mającą konkurować z Mario od Nintendo. W 1998 roku, w grze "Sonic Adventure", Sonic przeszedł redesign autorstwa Yujiego Uekawy, zyskując bardziej dojrzały wygląd, który miał przyciągnąć starszych graczy. Dostępnych jest kilka zestawów Lego dla graczy, którzy kochają tą grę.

Lego nawiązujące do świata graczy lat 80.

Oprócz zestawów Lego dla graczy lubiących konkretne tytuły, firma przygotowała również zestawy nawiązujące do urządzeń. Są to raczej zestawy dla starszych graczy, wywołujące sentymentalne wspomnienia do gier w dzieciństwie. Stanowią one idealne połączenie dla tych, którzy w dzieciństwie uwielbiali grać oraz układać Lego. Do wyboru fani Lego i grania mają zestawy wzorowane na Nintendo oraz na Atari. Zestaw Lego Nintendo Entertainment System zawiera model konsoli NES do złożenia, który obejmuje kontroler oraz funkcjonalny otwór na kartridż z grą. W składzie znajduje się również model starego telewizora z ruchomym ekranem, na którym wyświetlana jest postać Mario.

Zestaw Lego Atari 2600 został stworzony specjalnie dla dorosłych entuzjastów, oddając hołd klasycznym grom z repliką konsoli, kartridżami i joystickiem. Można odkryć na nowo złotą erę gier wideo z trzema popularnymi tytułami Atari - Asteroids, Adventure i Centipede, które są dostępne na dołączonych kartridżach. Każdy kartridż pasuje do retro stylizowanej repliki konsoli i może być w nią włożony jak oryginalny. Zestaw, ozdobiony grafikami inspirowanymi oryginalnymi projektami Atari i estetyką Lego, jest prawdziwym skarbem dla kolekcjonerów. Zawiera nawet ukrytą scenę z lat 80., z detalami takimi jak boombox, stary telefon i wrotki. Idealny dla zapalonych graczy czy miłośników retro, ten zestaw doskonale odwzorowuje magiczną atmosferę złotej ery gier wideo.

Postaci Lego w świecie gier

Klocki Lego i gry to dwie zabawy dla dzieci i dorosłych, które niezmienne od lat cieszą się popularnością. Dlatego nie tylko powstają Lego dla graczy, oparte na popularnych tytułach gier i sprzętach dla graczy. Produkowane są również gry oparte na klockach Lego. Świat w nich wygląda jak zbudowany z Lego, a postaci są ludziki Lego w różnych odsłonach. Można zagrać w grę z Lego światem Harry’ego Pottera czy inspirowaną filmami i komiksami Marvela.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego | Minecraft | Super Mario Bros. | Sonic | Nintendo | Atari | Harry Potter | Marvel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama