Reklama

ZeniMax pozwane przez autora muzyki do zwiastuna gry Fallout 4

Pozwy sądowe w branży wirtualnej rozrywki nie są rzadkością. Tym razem za cel obrano ZeniMax w związku z jednym ze zwiastunów gry Fallout 4.

Amerykański koncern, który jest właścicielem Bethesdy, oskarżył piosenkarz Dion DiMucci. Artysta jest twórcą utworu zatytułowanego "The Wanderer" - piosenki, którą okraszono aktorski trailer czwartej odsłony postapokaliptycznego cyklu.

W uzasadnieniu pozwu muzyk wyjaśnia, że licencję na wykorzystanie kawałka ZeniMax  uzyskało poprzez wytwórnię UMG Recordings. Autora upoważniono jednak do wynegocjowania wyższej opłaty.

Ponadto mógł też zabronić użycia utworu, gdyby nie spodobał mu się sposób wykorzystania piosenki. Problem w tym, że - podobno - nikt nie skontaktował się z artystą i nie pokazał mu gotowego materiału. DiMucci dodaje, że nie wyraziłby zgodę na umieszczenie "The Wanderer" w zwiastunie, gdyby wiedział, jak będzie ostatecznie wyglądał.

Reklama

- Stworzone przez oskarżonego reklamy były obraźliwe, ponieważ przedstawiały wielokrotne morderstwa w mrocznym, dystopijnym świecie, gdzie przemoc jest gloryfikowana niczym sport. Zabijanie i fizyczna przemoc nie służyły ochronie życia niewinnych, ale za to były odrażające i niemoralne, przygotowane tylko, by spodobały się młodszym odbiorcom - napisano.

Jeżeli ZeniMax dotrzymałoby warunków umowy z UMG Recordings, piosenkarz zablokowałby publikację zwiastuna lub zażądał zmiany scenariusza. Twórca chciałby, aby film "opowiadał historię postapokaliptycznej walki o przetrwanie bez stosowania tchórzliwej przemocy".

DiMucci oczekuje odszkodowania w wysokości miliona dolarów. Nie wiadomo jednak jak zareaguje pozwany - zarówno amerykańska firma, jak i należąca do koncernu Bethesda nie zabrały jeszcze głosu w tej sprawie.

Dla przypomnienia - zwiastun, który nie spodobał się artyście:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Fallout 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy