Zasłużone studio Sony Japan kończy działalność

​Sony nie przedłużyło większości kontraktów w swoim zasłużonym, japońskim studiu i potwierdziło, że biuro przechodzi "restrukturyzację", co na dobrą sprawę oznacza zakończenie działalności. Część pracowników przejdzie podobno do pobliskiego ASOBI Team, odpowiedzialnego za Astro's Playroom.

Nie będą to jednak wszyscy deweloperzy. Odejście ogłosił już między innymi Masaaki Yamagiwa, producent Bloodborne. Jednocześnie zapewnił, że nie odchodzi ze świata gier wideo, a można bezpiecznie założyć, że nie będzie miał większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Japan Studio powstało w 1993 roku, 27 lat temu. Odpowiadało za wiele legendarnych produkcji na PlayStation, takich jak Ico oraz Shadow of the Colossus na PS2 (w ramach grupy deweloperskich Team Ico), a także Gravity Rush czy The Last Guardian (jako wsparcie dla studia genDESIGN).

Reklama

Właśnie takie wspieranie innych, często mniejszych firm było standardem dla japońskiej firmy. Wspomniany Yamagiwa był na przykład producentem Bloodborne, lecz za główną część prac odpowiadało oczywiście FromSoftware. Rozwijano jednak też samodzielne projekty.

W ostatnich latach wymienić można między innymi obie części platformówki Knack i remastery LocoRoco. Teraz Sony chce skupić uwagę właśnie na Team ASOBI, które zdobyło ogromną popularność za sprawą Astro’s Playroom, dołączanego za darmo do każdego PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bloodborne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama