Zapowiedź nowego Tomb Raidera, tworzonego na Unreal Engine 5

​Crystal Dynamics ogłasza, że ​​trwają prace nad nową grą z serii Tomb Raider na silniku Unreal Engine 5.

Pomału opada kurz po State of Unreal 2022 zorganizowanym przez Epic Games. Podczas eventu firma zapewniała o tym, jak łatwe będzie dla programistów wykorzystanie silnika Unreal Engine 5.

Ma to być milowy krok w kierunku gier nowej generacji. Wydarzenie przyciągnęło oczywiście olbrzymią publiczność, ale największe wrażenie na oglądających zrobiło wystąpienie Dallasa Dickinsona z Crystal Dynamics.

Reklama

Podczas wydarzenia State of Unreal 2022 Dickinson potwierdził, że Crystal Dynamics właśnie rozpoczęło prace nad nową grą Tomb Raider i że będzie ona tworzona na Unreal Engine 5. Silnik ma pomóc w połączeniu narracji i prezentacji na najwyższym możliwym poziomie.

Dickinson zapewnia, że nowy Tomb Raider jeszcze mocniej zatrze linię między grami a kinem. Niestety żadne dodatkowe szczegóły nie zostały ujawnione. Można się tylko domyślać, że nowa gra zostanie wydana na PC i konsole nowej generacji - PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Prace nad Tomb Raider dopiero się rozpoczęły

Crystal Dynamics zaznaczyło, że prace nad nową odsłoną Tomb Raidera dopiero się rozpoczęły. Trzeba więc zakładać, że minie jeszcze kilka lat, zanim znów wskoczymy w buty Lary Croft.

Interesującym aspektem jest to, w którą stronę zmierzy seria. Możliwości są co najmniej dwie - kontynuacja wydarzeń przedstawionych w Shadow of the Tomb Raider lub ponowny reboot serii i zupełnie nowa trylogia.

Miejmy nadzieję, że zapewnienia o najwyższym poziomie narracji okażą się prawdziwe, a nowej grze - pod kątem fabularnym - bliżej będzie do Tomb Raidera z 2013, niż ostatniej odsłony.

Co by nie mówić o jakości Shadow of the Tomb Raider, to historia została potraktowana raczej po macoszemu z mnóstwem całkiem głupich rozwiązań (przyjaciel Lary bez problemu znajdujący drogę dookoła, podczas gdy nasza bohaterka za każdym razem musi walczyć o życie). Tak czy inaczej, fani Lary Croft są mocno podekscytowani. My też!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomb Raider | Lara Croft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy