Yakuza 5 trafi na Zachód?

Japończycy o piątej części Yakuzy już pewnie zapomnieli - produkcja w Kraju Kwitnącej Wiśni ukazała się w grudniu 2012 roku.

Zachodni gracze wciąż czekają na jakiekolwiek informacje o amerykańskiej lub europejskiej wersji gry. I możliwe, że wkrótce się doczekają - według nieoficjalnych wieści, tytuł ma zostać ponoć wydany w USA oraz/lub na Starym Kontynencie.

W fanów Yakuzy spoza Japonii wstąpiła nowa nadzieja - w najnowszym numerze magazynu Edge w sekcji plotek pojawiła się informacja, jakoby piąta część cyklu miałaby ukazać się na Zachodzie. Produkcja ma zostać rzekomo zlokalizowana na język angielski i wydana nakładem Atlusa.

Niektórych może to zdziwić, ale już wyjaśniamy: wspomniany Atlus - a raczej jego firma-matka Index - został niedawno kupiony przez Segę, a więc twórców gangsterskiej serii. Całkiem więc możliwe, że Yakuza 5 zostanie wydana na Zachodzie w nietypowy sposób.

Szkoda tylko, że podczas gdy my czekamy na "piątkę", japońscy gracze wkrótce będą już mogli zagrać w kolejną część cyklu - Yakuzę: Restoration, która pojawi się w Kraju Kwitnącej Wiśni na PS3 i PS4 22 lutego.