Reklama

Xi3 Piston: Znamy cenę pierwszego ze Steamboksów. Wysoką. Bardzo...

Piston od firmy Xi3 to pierwszy z zapowiedzianych Steamboksów - komputerów działających pod kontrolą SteamOS, które zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w salonach.

Urządzenie początkowo powstawało we współpracy z Valve, ale studio Gabe’a Newella później wycofało się z projektu. Teraz ujawniono konkretne szczegóły o tym nietypowym pececie. Niezbyt optymistyczne... Piston składać się będzie z procesora Trinity od AMD taktowanego zegarem 3,2 GHz, 8 GB pamięci RAM, karty graficznej Radeon z serii 7000 posiadającej 384 rdzeni obliczeniowych oraz dysku SSD o pojemności 128 GB.

Ten ostatni będzie można zamienić na dwa SSD o wielkości 512 GB, co da łącznie 1 TB miejsca. Poza tym w przyszłości będzie można ulepszyć płytę główną. W zestawie z Pistonem znajdzie się też kilka zainstalowanych już gier, a urządzenie obsługiwać ma kilka różnych kontrolerów, producent obiecuje też niskie zużycie energii. Komputer będzie mógł też wyświetlać obraz na maksymalnie trzech monitorach dzięki wspomnianej wyżej karcie graficznej od AMD.

Reklama

Niestety całość prezentuje się niezbyt ciekawie. Piston ma kosztować - uwaga! - aż 999 dolarów, czyli około 3117,68 zł. W zamian otrzymujemy niezbyt mocną konfigurację, która już za rok może być przestarzała. Pamiętajmy też, że PC to nie konsola i optymalizacja produkcji komputerowych jest dużo gorsza niż np. na platformach Microsoftu i Sony.

Nie wiem więc, do kogo może być skierowana propozycja Xi3 - za cenę, której żąda producent, można nabyć oba next-geny, a jeszcze wystarczy na kilka gier. Oby Steambox od Valve okazał się lepszy... Aha - Piston pojawi się w sprzedaży 29 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy