Xbox zwraca pieniądze za opóźnionego S.T.A.L.K.E.R.-a 2

​Wygląda na to, że Xbox informuje graczy, że S.T.A.L.K.E.R. 2 został po raz kolejny opóźniony. Nowa, nawet przybliżona data premiery nie jest jeszcze znana.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Microsoft zaczął zwracać pieniądze za przedpremierową sprzedaż S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Okazuje się, że nowy moment premiery może być po raz kolejny zagrożony.

Zdaniem portalu XGP, Xbox tłumaczy, że decyzję taką podjęto z powodu przełożenia daty premiery na nieokreślony póki co moment w przyszłości. Firma usunęła również możliwość składania nowych zamówień przedpremierowych na grę w Microsoft Store.

Reklama

Tworzenie gry z wojną w tle

Jeżeli jednak nawet powyższe doniesienia się potwierdzą, to ciężko tutaj mówić o jakimś wielkim zaskoczeniu, biorąc pod uwagę okoliczności jakie towarzyszą tworzeniu gry.

Powstaje ona wysiłkami ukraińskiego studia GSC Game World, która ulokowana była w Kijowie. Jednak to miało miejsce jeszcze zanim doszło do inwazji Rosji na Ukrainę w lutym tego roku.

Po wybuchu wojny deweloperzy przenieśli się częściowo do Czech. Jednak nie wszyscy mieli taką możliwość - niektórzy pozostali w ojczyźnie i stamtąd pracują nad grą. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że ich życie wywróciło się do góry nogami, a praca w takich warunkach musi być niesamowicie trudna.

Z dewelopera w żołnierza

Są też tacy pracownicy GSC Game World, którzy postanowili zamienić myszki i klawiatury na karabiny i wstąpili w szeregi ukraińskiego wojska. Pokazywał to bardzo wymowny materiał wideo, nakręcony przez twórców gry w czerwcu:

Pierwotnie S.T.A.L.K.E.R. 2 miał się pojawić w kwietniu, ale premierę już kilkukrotnie przekładano. W czerwcu data zmieniła się na 2023 rok, ale teraz wygląda na to, że również ten termin, o ile można to tak nazwać, jest niepewny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | S.T.A.L.K.E.R. 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy