Reklama

​Xbox zamierza kontynuować swoją ekspansję. Na celowniku Tencent i Sony

Phil Spencer nie przebiera w słowach. Szef Xbox i persona odpowiadająca za sektor gamingu w firmie Microsoft jednoznacznie dała do wiadomości, że Xbox nosi się z zamiarem bycia głównym graczem w branży.

Microsoft przejmuje Activision Blizzard... ale to nie koniec ekspansji giganta

Przypomnijmy, że na początku tego roku świat obiegła niesamowicie medialna informacja o tym, że Microsoft wykupuje amerykańskiego wydawcę i producenta gier, Activision Blizzard. Kwota transakcji opiewa na zawrotne 69 mld dolarów, co czyni ją pod względem wielkości i rozmachu, rekordową w całej historii branży gier.

W momencie, gdy wszystkie procedury zostaną już sfinalizowane i odpowiednie organy regulacyjne zatwierdzą tę fuzję, w ręce Microsoftu trafią wszystkie flagowe produkty Blizzarda. Na liście znajdziemy tak uznane gry jak: StarCraft, World of Warcraft, Overwatch czy Diablo.

Reklama

Okazuje się, że Microsoft nie zamierza poprzestawać tylko na tym historycznym przejęciu. W grę wchodzi dalsza ekspansja marki Xbox, o czym powiedział w wywiadzie z CNBC sam Phil Spencer.

Spencer dodał, że jest świadomy, iż Tencent jest aktualnie największą firmą działającą w branży gier i nadal intensywnie inwestuje kolejne środki w ten sektor. Podobnie działa Sony, które również jest większym hegemonem od Xboxa... i nadal inwestuje.

Czy w najbliższej przyszłości Microsoft ponownie wyda fortunę, by przejąć kolejnego giganta z przemysłu gamingowego?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy