Xbox rozwiewa spekulacje, a przy okazji zapowiada zupełnie nową konsolę

Po tygodniach spekulacji tajemnicza atmosfera wokół przyszłości Xboxa w końcu mogła zostać oczyszczona. Oficjalny podcast Xboxa, z udziałem Phila Spencera i kilkorga innych przedstawicieli firmy wyjaśnił kilka najbardziej palących kwestii.

Graczy przede wszystkim interesowała kwestia gier. Od jakiegoś czasu bowiem w internecie krążyły plotki o tym, że Xbox planuje zrezygnować z wydawania exclusive’ów na Xboxa i PC, a najważniejsze marki trafią w "ręce" PlayStation. Informacja okazała się prawdziwa jedynie w małym procencie i nie dotyczy najważniejszych tytułów platformy... właściwie nie wiadomo czego dotyczy.

Microsoft nie zmienia strategii

Oficjalnie ani Starfield, ani nowy Indiana Jones nie trafią (przynajmniej na razie) na inne konsole. Stanie się tak z czterema innymi tytułami, ale mają one być już ponad rok na rynku i jak na razie nie ujawniono ich tytułów. Dwie z nich Phil Spencer określił jako mniejsze gry, które nigdy nie miały być platformowymi exclusive’ami, a pozostałe dwie są "napędzane przez społeczność" i są pierwszymi częściami większych marek, a Xbox widzi w nich potencjał wzrostu na pozostałych platformach. Najbardziej prawdopodobnymi "kandydatami" są Hi-Fi Rush, Pentiment, Sea of Thieves oraz Grounded, jednak nie stanie się do wcześniej niż za około rok.

Reklama

Przy okazji Phil Spencer odniósł się do niepokojów graczy, które to niepokoje związane są z potencjalnym "uwolnieniem" tytułów stworzonych z myślą o Xboxach na inne konsole. Powiedział, że to nie jest wcale taki nowy temat, bo wraz z przejęciem Activision oraz Bethesdy i Zenimax Microsoft już stał się jednym z największych wydawców gier dla PlayStation. Uspokoił też graczy, że zmiany nie oznaczają całkowitego wywrócenia do góry nogami całej strategii firmy

Zupełnie nowa konsola

Oprócz wyjaśnienia najbardziej palących kwestii dotyczących ekskluzywności gier, Xbox zaskoczył graczy innymi informacjami. Chociaż, nie wiem, czy można mówić o całkowitym zaskoczeniu w obliczu informacji, która już i tak wypłynęła w trakcie procesów sądowych w ramach walki o przejęcie Activision.

Chodzi mianowicie o nową konsolę "zielonych", którą zapowiedziano oficjalnie podczas podcastu. Ma to być bezpośredni rywal PlayStation 6 - Sony co prawda nie zapowiedziało jeszcze swojej nowej konsoli oficjalnie, ale powiedziało, że PS5 weszło już w drugą połowę swojego życia, tak więc jej następca może być bliżej niż się wszystkim wydaje. A co za tym idzie — także następca Xboxa Series X/S jest też już tuż za rogiem.

Mówiąc o nowej konsoli, Phil Spencer powiedział, że będzie to "największy technologiczny przeskok, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, jeśli chodzi o zmianę generacyjną". Według informacji z podcastu, więcej na temat nowej konsoli zostanie ujawnione pod koniec roku.

Przyszłość Xbox Game Pass

Na koniec otrzymaliśmy kilka ciekawostek na temat abonamentu Xbox Game Pass. Według najnowszych statystyk, w gry z usługi abonamentowej Microsoftu grają już ponad 34 miliony ludzi na całym świecie. Natomiast odnosząc się do kolejnych plotek i obaw graczy Spencer zapewnił, że biblioteka nie wyjdzie poza już obsługiwane urządzenia. Nie ma więc raczej mowy o Game Passie dostępnym na PlayStation. 

Gracze w końcu doczekają się też pierwszych efektów przejęcia Activision Blizzard — już w kolejnych miesiącach w Game Passie mają znaleźć się gry tego wydawcy, między innymi Diablo IV. Nowy "Diabeł" zawita w GP 28 marca.

Na koniec zapowiedziano powrót pokazu Xbox Showcase, który odbędzie się prawdopodobnie  w czerwcu — w miejsce "skasowanego" E3. Microsoft zapowiada, że w ramach tego wydarzenia zaprezentuje ponad 10 nowych tytułów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy