Najlepsze gry wideo dla par na Walentynki 2024. Koniecznie sprawdźcie te tytuły!

Kino, teatr, restauracja... czy może jednak zacisze domowe i wspólna rozrywka przy ciekawych grach wideo? Jeśli w Walentynki 2024 wybieracie tę ostatnią opcję, to podpowiadamy Wam, jakie gry dla par warto wypróbować. Liczymy, że któraś z produkcji wpasuje się w Wasze preferencje.

It Takes Two

It Takes Two to całkiem świeża na rynku pozycja, która debiutowała na początku 2021 roku z ramienia Hazelight Studios. Nie brak opinii, że jest to najlepsza gra od tego studia. Jest to platformowa przygodowa produkcja oparta o kooperację dwójki osób. Podczas zabawy wcielamy się w Cody i May, małżeństwo, które znalazło się w rozsypce i wkrótce zamierza się rozejść. Czy naszej parze uda się wrócić na właściwe tory.

Reklama

Mechanicznie mamy tutaj do czynienia z wykonywaniem rozmaitym, często szalonych misji. Podczas wykonywania zadań nie ma prawa na nudę. It Takes Two funduje ogromną dawkę zabawy, a przy okazji... porusza serca. Dzieło nagrodzone zostało najważniejszą statuetką dla najlepszej gry podczas The Game Awards 2021. Od jakiegoś czasu tytuł dostępny jest również na przenośnej konsoli Nintendo Switch.

A Way Out

A Way Out opowiada kolejną poruszającą historię Leo i Vincenta, dwóch więźniów o różnych temperamentach i charakterach, którzy planują... wspólną ucieczkę z więzienia. Produkcja, podobnie jak It Takes Two, również powstała z ramienia Hazelight Studios. Grę wyreżyserował znany w branży Josef Fares.

Za solidną oprawą wizualną i dźwiękową oraz momentami mięsistą warstwą fabularną, kryje się opowieść o... miłości, przyjaźni, straconym zaufaniu i lojalności. A Way Out to gra przystosowana tylko i wyłącznie dla dwóch graczy.

Overcooked

Tym razem przyszła pora na w pełni zręcznościową grę. Overcooked to produkcja, jak wskazuje sama nazwa, której głównym motywem jest... gotowanie posiłków. Jedzenie musimy przygotowywać na czas, często w bardzo trudnych warunkach. Pamiętajcie, że satysfakcja klientów ma w tym wszystkim priorytet.

Warunkiem dobrze wykonanego posiłku i dostarczenia go na czas do klienta jest odpowiednia skoordynowana współpraca. Overcooked potrafi wygenerować sporą dawkę humoru, ale często też wymaga wzmożonego skupienia. Liczba i rodzaje zwariowanych poziomów potrafią zaskoczyć nawet wytrawnego szefa kuchni!

Unravel 2

Unravel 2 to kolejna gra platformowa akcji z licznymi elementami przygodowymi. Jednocześnie jest to sequel oryginalnej odsłony Unravel. Kontynuacja wyróżnia się tym, że oferuje rozgrywkę kooperacyjną dla dwóch graczy, którzy wcielają się tym razem w nie jedną, a dwie maskotki wykonane z włóczki.

Unravel 2 wnosi barwny, bajkowy wręcz świat wypełniony zagadkami i tajemnicami. Rozgrywka w dużej mierze opiera się na rozwiązywaniu wszystkich łamigłówek. Często będziemy musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia, niekiedy także niezbędna będzie demonstracja zdolności zręcznościowych.

Za mechaniczną stroną gry znajdziemy dosyć bogatą warstwę fabularną, która poruszy nie jedno serce. Historia zaprezentowana w Unravel 2 wbrew pozorom nie jest płytka i każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Lovers in a Dangerous Spacetime

Akcja tej gry dzieje się na pokładzie neonowego krążownika. W tej kooperacyjnej strzelance rozprawiamy się z licznymi niebezpieczeństwami, a naszym docelowym zadaniem jest przywrócenie miłości w uniwersum. Wraz z naszą drugą połówkę obsługiwać będziemy osłony, silniki, wieżyczki i lasery, a wszystko po to, by zażegnać nadciągające zło.

Warto dodać, że poziomy generowane są w sposób proceduralny, więc unikamy efektu powtarzalności rozgrywki. Kochankowie przetrwają tylko wtedy, gdy współpraca i koordynacja działań zaistnieje na odpowiednim poziomie. Jesteście gotowi podjąć się tego wyzwania?

Escape Simulator

Escape room to coraz powszechniejsza forma rozrywki w wielu większych miastach na terenie całej Polski. Twórcy z Pine Studio postanowili przenieść format tego typu zabawy do świata wirtualnego i tak też właśnie powstał Escape Simulator.

Jest to produkcja łamigłówkowa, która zabiera nas w rozmaite interaktywne pokoje. Pomieszczenia wypełnione są często różnymi przedmiotami, znajdźkami, wskazówkami i z pozoru niewinnymi napisami. Naszym zadaniem jest wydostanie się z konkretnego pokoju. Gra wyzwala swój prawdziwy potencjał, kiedy bawimy się w gronie znajomych (zabawa we dwójkę jest jak najbardziej możliwa!).

Nad opracowaniem leveli czuwali prawdziwi projektanci znanych escape roomów na całym świecie, co dowodzi, że mamy w tym przypadku do czynienia z wysokich lotów elektroniczną rozrywką!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: It Takes Two | A Way Out
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy