Xbox pracuje nad własną przenośną konsolą do gier?

Phil Spencer, dyrektor wykonawczy Microsoft Gaming, ponownie rozbudził plotki o możliwości powstania przenośnej konsoli Xbox. Po sukcesie Nintendo Switch oraz pozytywnych recenzjach przenośnych urządzeń takich jak Steam Deck od Valve, Asus ROG Ally i Lenovo Legion Go, pojawia się coraz więcej speklukacji, że Xbox również wprowadzi na rynek swoje przenośne urządzenie.

W skrócie:

  • Phil Spencer zasugerował możliwość powstania przenośnej konsoli Xbox.
  • Po sukcesie Nintendo Switch i Steam Deck, gracze mają nadzieję na przenośną konsolę Xbox.
  • Nowe informacje mogą pojawić się jeszcze w tym roku, według prezes Xbox, Sarah Bond.

Plotki o tym, że Microsoft i Xbox pracują nad własną przenośną konsolą, krążą od lat. Phil Spencer wielokrotnie wyrażał swoje uznanie dla Steam Decka i ROG Ally. Podkreślał, jak bardzo ceni możliwość korzystania z Xbox Game Pass w podróży. Po premierze PlayStation Portal w listopadzie 2023 roku wielu graczy zaczęło sądzić, że wprowadzenie przenośnej konsoli przez Xboksa stało się niemal koniecznością.

Reklama

Podczas rozmowy z serwisem IGN po Xbox Games Showcase Phil Spencer poruszył wiele tematów, związanych z zamknięciem studiów Arkane Austin i Tango Gameworks, przejęciem Activision Blizzard oraz planami Xboksa dotyczącymi multiplatformowych premier. Jednak jedno zdanie przyciągnęło szczególną uwagę. Na pytanie o przenośną konsolę Xbox Spencer odpowiedział: "Myślę, że również powinniśmy mieć przenośną konsolę."

Według Spencera, przyszłość Xboksa, jeśli idzie o sprzęt, wygląda obiecująco. Nie zdradził jednak więcej szczegółów, odsyłając pytania na ten temat do prezes Xboksa, Sary Bond. W lutowym odcinku oficjalnego podcastu Bond wspomniała, że na horyzoncie są "ekscytujące rzeczy" związane z hardware'em Xboksa.

W szeregach Xboksa o przenośnej konsoli mówi się już od dawna. Były szef Xboksa, Robbie Bach, ujawnił, że firma rozważała trzy różne urządzenia mobilne przed jego odejściem w 2010 roku. Wówczas wszystkie projekty zostały odrzucone ze względu na wysokie koszty związane z rozwojem i zasobami ludzkimi. Spencer wielokrotnie mówił o swoich oczekiwaniach wobec przenośnego Xboksa. Podkreślał, że kluczową sprawą jest to, aby użytkownicy nie czuli się "gorszymi graczami" korzystając z przenośnego urządzenia.

Z wywiadu z Philem Spencerem dowiedzieliśmy się jeszcze paru interesujących rzeczy. Jedną z najciekawszych jest ta dotycząca multiplatformowości gier tworzonych przez wewnętrznych deweloperów Xboksa. Microsoft planuje wydawać więcej swoich produkcji nie tylko na PC oraz na Xboksy, ale także na PlayStation oraz na Switcha. Zapewne nie wszystkie trafią na konkurencyjne platformy, a przynajmniej nie na premierę. Tak będzie prawdopodobnie z grą Indiana Jones and the Great Circle, który (przynajmniej początkowo) trafi wyłącznie na PC oraz na Xbox Series X/S.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy