Reklama

Xbox One: Polska premiera nieprędko?

Nowe modele Xboksa One oraz pierwsza duża aktualizacja oprogramowania konsoli - o tym piszą dziś zagraniczne serwisy internetowe powołując się na anonimowych informatorów.

Na pierwszy rzut oka informacje te nie zainteresują Polaków. Ale okazuje się, że wśród plotek pojawiło się także co nieco o naszym podwórku. Tak - przybliżona data premiery XBO nad Wisłą. Jeden z użytkowników forum NeoGAF powołując się na swojego tajemniczego informatora, twierdzi, że Microsoft ma w planach biały model Xboksa One, który do tej pory dostępny był tylko dla pracowników firmy.

Pojawić ma się on w październiku, a miesiąc później zadebiutuje rzekomo wersja z terabajtowym dyskiem twardym. Niewykluczona jest też tańsza edycja pozbawiona napędu optycznego. W marcu zostanie ponoć udostępniona pierwsza duża aktualizacja oprogramowania XBO.

Reklama

Nie to jednak jest najważniejsze. Okazuje się - przynajmniej jeśli wierzyć wspomnianym doniesieniom - że Xbox One trafi do Polski dopiero w październiku tego roku. Oprócz nas w tym samym okresie konsolę mają dostać jeszcze Chińczycy, Czesi, Węgrzy, Grecy, Portugalczycy, Słowacy, Turkowie, Izraelczycy, Indonezyjczycy, Egipcjanie, Hindusi, Saudyjczycy, Afrykanie oraz Arabowie. Szkoda, bo wygląda na to, że rzeczywiście Microsoft nie traktuje poważnie naszego kraju i stawia je na równi z Indonezją czy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Anonimowy informator ujawnił też parę szczegółów o nadchodzących grach. Twierdzi, że Halo 5 ukaże się dopiero w 2015, co jednak nie oznacza, że Master Chief nie zagości w tym roku na Xboksie One. Wręcz przeciwnie - rzekomo powstaje pełnoprawny remake drugiej części cyklu stworzonego przez Bungie, który ukaże się pod nazwą - niespodzianka - Halo 2: Anniversary Edition. Nad grą pracują twórcy odświeżonej wersji "jedynki", a więc studia 343 Industries, Saber Interactive oraz Certain Affinity.

Premiera zaplanowana jest ponoć na 11 listopada, a sama produkcja doczeka się edycji kolekcjonerskiej zawierającej nowy serial telewizyjny bazujący na serii (ale nie ten produkowany przez Stevena Spielberga!) oraz klucz uprawniający do wzięcia udziału w becie "piątki". Microsoft zamierza wydać też zbiorczy pakiet War Collection, w skład którego wejdą - oprócz odświeżonej drugiej odsłony - także Halo 3 i 4 w wersji na XBO.

Wcześniej, bo najprawdopodobniej we wrześniu (a na pewno jesienią) ma pojawić się Forza Horizon 2, o której już jakiś czas temu plotkowano. W grze znajdą się zmienne efekty pogodowe, za które odpowiedzialne będą serwery "w chmurze", a spory nacisk położony zostanie na kooperację i funkcje społecznościowe. Jeździć będziemy w otwartym świecie w rozdzielczości 1080p.

Aha - to nie wszystkie rewelacje, których dostarczył tajemniczy informator. Resztę przedstawimy jednak w punktach:

  • Quantum Break - nowa gra studia Remedy Entertainment - ukaże się w tegorocznym okresie świątecznym,
  • Sunset Overdrive - produkcja Insomniac Games - ma pojawić się w październiku tego roku,
  • Fable Legends ukaże się nieprędko, bo dopiero latem 2015 roku,
  • tajemniczy i anulowany projekt studia Black Tusk nosił nazwę Shangheist i był skradanką osadzoną w Chinach,
  • na stworzenie nowego Gears of War twórcy potrzebują jeszcze co najmniej dwóch i pół roku,
  • Crackdown 3 powstaje, ale w tym roku gra nie zostanie najprawdopodobniej zapowiedziana. Premiera planowana jest na 2016.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje