Xbox - Microsoft zapowiada największe stoisko na Gamescomie

Gamescom 2024 nadciąga wielkimi krokami. Co prawda, w imprezie nie wezmą udziału tacy giganci, jak Sony i Nintendo, ale nie zabraknie innych, takich jak Microsoft i Xbox. Gigant z Redmond zaprezentuje swoje "największe stoisko w historii" podczas tej prestiżowej imprezy w Kolonii.

W skrócie:

  • Microsoft będzie jedynym producentem konsol obecnym na tegorocznym Gamescomie.
  • Wśród nadchodzących premier od Xboksa znajdą się takie tytuły, jak Indiana Jones and the Great Circle, Call of Duty: Black Ops 6, Avowed, Microsoft Flight Simulator 2024 oraz Age of Mythology Retold.
  • Gamescom 2024 odbędzie się w dniach 21-25 sierpnia. Poprzedzi go uroczysta gala Opening Night Live, wypełniona ogłoszeniami i trailerami gier.

Sony ponownie zrezygnowało z udziału w Gamescomie, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że firma nie uczestniczyła w wydarzeniu od 2019 roku. Nintendo również ogłosiło, że nie pojawi się w Kolonii, informując, że gracze będą mogli wypróbować gry na Switcha podczas innych wydarzeń w ciągu roku. W tej sytuacji Microsoft postanowił wykorzystać okazję i zapowiedział swoją obecność na Gamescomie, zapraszając fanów do odwiedzenia największego stoiska w historii Xbox.

Reklama

Wśród gier, które będzie można wypróbować na Gamescomie, znajdą się m.in. Indiana Jones and the Great Circle, Call of Duty: Black Ops 6, Avowed, Microsoft Flight Simulator 2024 oraz Age of Mythology Retold. Wszystkie te tytuły mają ukazać się jeszcze przed końcem 2024 roku. Microsoft może również zdradzić więcej szczegółów dotyczących gier planowanych na przyszły rok, takich jak Doom: The Dark Ages i Fable, zwłaszcza po sukcesie czerwcowego Xbox Games Showcase.

Gamescom 2024 rozpocznie się 21 sierpnia i potrwa do 25 sierpnia. Wydarzenie otworzy już 20 sierpnia gala Opening Night Live, prowadzona przez Geoffa Keighleya. Na początek czekają nas dwie godziny ogłoszeń gier, trailerów i prezentacji gameplayów. Możliwe, że pojawią się też niespodzianki od wiodących producentów i wydawców.

Microsoft wykorzystuje brak konkurencji na tegorocznym Gamescomie, aby zaprezentować swoją ofertę w pełnej krasie. Gracze mogli być zmartwieni nieobecnością Sony i Nintendo, ale atrakcji na targach na pewno nie zabraknie. Poza dużymi firmami, takimi jak Microsoft, w Kolonii wystawiać się będzie także spora liczba małych i średnich deweloperów, prezentujących mniej znane, acz interesujące tytuły.

Jeśli wybieracie się na Gamescom 2024 osobiście, za jednodniowy bilet zapłacicie 29,50 euro (przewidziano zniżki dla dzieci czy emerytów), czyli około 120 złotych. A jeśli wolicie śledzić targi online, wszystkie ważne wydarzenia będą transmitowane w internecie, dostępne za darmo.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy