​Xbox Game Pass z możliwością współdzielenia usługi. Będzie prawdziwy hit!

Game Pass Friends & Family. Właśnie tak ma się nazywać nowa opcja wdrażana przez Microsoft dotycząca popularnej gamingowej usługi Xbox Game Pass. Nadciąga możliwość współdzielenia się kontem z innymi?

Xbox Game Pass i współdzielenie konta coraz bliżej

Serwis The Verge przekazał fantastyczne wieści. Microsoft chce wprowadzić rzekomo opcję i możliwość współdzielenia usługi Xbox Game Pass z rodziną i znajomymi. Według informacji nowa funkcjonalność nosi nazwę "Game Pass Friends & Family", a jej wstępna forma testowana jest właśnie w Irlandii i Kolumbii za pośrednictwem oprogramowania Xbox Insider.

Nie do końca wiadomo czy aktualne nazewnictwo nowo wprowadzanej usługi pozostanie takie samo. Na ten moment sporo wskazuje na to, że słowa "Friends & Family" mają tutaj kluczowe znaczenie. Oznaczałoby to, że Xbox nie będzie krzywo patrzeć na współdzielenie konta nie tylko z członkami rodziny, ale również z przyjaciółmi i znajomymi.

Reklama

Z całą pewnością jest to niezwykle pożądana przez graczy funkcjonalność, która jeszcze w większym stopniu wpłynie na konkurencyjność popularnego Game Passa. Nie trzeba przypominać nikomu, że usługa ta jest w zasadzie centralnym punktem działalności Microsoftu w obszarze gier.

Informatorzy podali również, że Xbox zaoferuje najprawdopodobniej możliwość współdzielenia konta z czterema dodatkowymi osobami, a Game Pass Friends & Family pojawi się globalnie z przeznaczeniem dla szerszego grona odbiorców w 2023 roku.

Wiadomo, że Sony wraz ze swoimi odmienionymi, zmodernizowanymi wariantami usługi PS Plus wniósł jednocześnie nieco... świeżości i zamieszania na rynku konsol w zakresie dostępu do gier. Jeśli plany Microsoftu zostaną urzeczywistnione, to trzeba uczciwie przyznać, że osoby decyzyjne zajmujące się usługami PlayStation będą miały twardy orzech do zgryzienia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Games Pass | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy