Xbox Game Pass może trafić na Steam

​Czy Xbox Game Pass trafi na Steam? Ponoć chciałoby tego Valve i według nieoficjalnych doniesień zamierza przekonać do tego Microsoft.

Xbox Game Pass cieszy się niemałą popularnością dzięki organizowanym promocjom na abonament oraz regularnie udostępnianym w katalogu nowym grom. Potencjał w usłudze Microsoftu widzi także Valve, które ponoć namawia giganta z Redmond, by ten udostępnił swoją platformę na Steam.

Niestety obecnie nie wiemy, jak zapatruje się na to sam Microsoft ani ewentualnie, na jakim etapie są prowadzone rozmowy w tej sprawie. Teoretycznie pojawienie się Game Pass na Steam nie byłoby zaskoczeniem, ponieważ szef marki Xbox, Phil Spencer już jakiś czas temu przyznał, że jego firma chce by usługa trafiła na możliwie najwięcej platform.

Reklama

Aktualnie mogą korzystać z niej użytkownicy Xboxów i komputerów z systemem Windows 10. Dla Valve byłaby to drugi teraz rodzaju model subskrypcyjny, który pojawiłby się na Steam zaraz po EA Play.

Warto podkreślić, że z tego ostatniego można korzystać w ramach Xbox Game Pass. Co ciekawe dawniej były plany wrzucenia XGP na Nintendo Switch czy PlayStation, aczkolwiek to ostatnie wydaje się najmniej prawdopodobne. Dlaczego? Otóż Sony ma rozwijać odpowiednik Xbox Game Passa dla swojej konsoli.

Źródłem tej rewelacji jest David Jaffe, autor God of War. Deweloper, powołując się na znajomych pracujących w Sony twierdzi, że przedsiębiorstwo już działa w tym zakresie. "Mogę potwierdzić, iż szykują coś, co będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass". Autor nie wie jednak jaki dokładnie model obierze usługa.

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Game Pass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama