Xbox Cloud Gaming wprowadza dashboard i czat grupowy

​Microsoft wzbogaca usługę Xbox Cloud Gaming o nowe, ważne funkcje, znacznie ułatwiające komunikację i integrację społecznościową.

Najnowsza aktualizacja, która znajduje się obecnie w fazie testów, umożliwi korzystanie z Xbox Party Chat bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, eliminując konieczność instalowania dodatkowego oprogramowania.

Do tej pory, aby w pełni korzystać z możliwości komunikacyjnych Xbox Party Chat, użytkownicy musieli sięgać po aplikację mobilną lub desktopową. Teraz, dzięki nowemu dashboardowi w Xbox Cloud Gaming, wszystko to będzie dostępne bezpośrednio w oknie przeglądarki. To dobra wiadomość dla graczy pecetowych, którzy nie będą już musieli inwestować w mikrofony czy słuchawki.

Reklama

Dashboard zaoferuje jednak o wiele więcej niż tylko usprawniony czat. Użytkownicy otrzymają dostęp do bogatej palety funkcji społecznościowych, które do tej pory dostępne były tylko na konsolach Xbox. Będzie można przeglądać listę znajomych, wysyłać wiadomości, sprawdzać profile i osiągnięcia innych graczy, a także zarządzać powiadomieniami. Co ważne, wszystkie te funkcje będą dostępne nie tylko na komputerach, ale również na smart TV i w zestawach VR Meta Quest.

Aktualnie nowe funkcje są testowane w ramach programu Xbox Insider, co oznacza, że ich pełne wdrożenie zajmie jeszcze trochę czasu (można się spodziewać, że nawet kilka miesięcy).

Microsoft nie ogranicza się jedynie do rozwoju Cloud Gaming. W aplikacji Xbox na system Windows pojawiły się już nowe centra gier (huby), które umożliwiają śledzenie postępów w grach, pobieranie dodatków i otrzymywanie najnowszych informacji od twórców gier.

Kwietniowa aktualizacja konsol Xbox wprowadza również szereg udogodnień, takich jak opcja wyciszenia dźwięków z Discorda, nowe powiadomienia o zapełnieniu miejsca na dysku OneDrive oraz narzędzia ograniczające instalację niepożądanych gier i aplikacji na konsoli. To wszystko ma na celu zwiększenie komfortu użytkowania i dawanie graczom większej kontroli nad swoim sprzętem.

Nadchodzące zmiany w Xbox Cloud Gaming stanowią znaczący krok naprzód w rozwoju usługi. Wprowadzenie pełnoprawnego dashboardu oraz czatu grupowego to krok ku zacieraniu granic między tradycyjną rozgrywką na konsoli a gamingiem w chmurze.

Xbox Cloud Gaming to usługa strumieniowania gier stworzona przez Microsoft, która pozwala grać w gry z biblioteki Xbox Game Pass na różnych urządzeniach bez potrzeby posiadania konsoli Xbox. Usługa działa na zasadzie streamingu, co oznacza, że gry są uruchamiane na serwerach Microsoftu, a obraz i dźwięk są przesyłane strumieniowo do naszego urządzenia, na przykład tabletu.INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox Cloud Gaming | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy