Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox 720: Ryse i nowa Forza Motorsport tytułami startowymi?

Dotychczasowe doniesienia o nowym Xboksie dotyczyły głównie sprzętu. Ale o sukcesie każdej konsoli decydują nie tyle bebechy, co dostępne na nią gry.

Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się w sieci, wynika, że Microsoft szykuje cztery ważne tytuły startowe dla swojej platformy - z Ryse i nową Forzą Motorsport na czele. Serwis The Verge, który w ciągu paru ostatnich dni był już kilkukrotnie źródłem plotek o nowym Xboksie, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że gigant z Redmond przygotuje cztery duże tytuły startowe swojej konsoli. Jednym z najważniejszych będzie Ryse - powstająca w Cryteku produkcja osadzona w czasach Imperium Rzymskiego i będąca takim God of War, tylko że wykorzystującym Kinecta.

Reklama

Gra została początkowo zapowiedziana jako projekt na Xboksa 360, ale Microsoft wraz z twórcami Crysisa zadecydowali ponoć o przeniesieniu go na next-gena. Nie zmieniły się natomiast założenia rozgrywki - nadal będzie to slasher wykorzystujący Kinecta, a konkretniej jego ulepszoną wersję. Developerzy zrobią użytek z poprawionego śledzenia ruchów ciała użytkownika. Według informatorów The Verge Ryse ma być tym dla nowej konsoli, czym były gry z serii Gears of War i Halo dla X360.

To ponoć dopiero początek atrakcji przygotowanych przez giganta z Redmond. Kolejnym tytułem startowym będzie nowa Forza Motorsport, ale szczegółów brak - poza tym, że ma posiadać "realistyczną" grafikę (najprawdopodobniej będzie więc bezpośrednim konkurentem dla DriveClub od Sony).

Kolejnymi produkcjami, które mają trafić na Xboksa 720 w okresie premiery urządzenia, będą projekt z zombi oraz familijna produkcja z oprawą wizualną w stylu znanym z filmów Pixara, w której gracze trafią na bliżej niesprecyzowaną wyspę.

Oczywiście to zaledwie ułamek tego, co nas czeka, bo - jak twierdzi The Verge, a co jest bardzo prawdopodobne - na nowej platformie pojawi się mnóstwo gier od zewnętrznych developerów. Według informatorów silnie reprezentowany ma być gatunek FPS-ów (Battlefield 4 i nowy CoD?).

I jeszcze jedna ciekawostka - Microsoft chce rzekomo zrezygnować z obecnej wirtualnej waluty w postaci Microsoft Points na rzecz prawdziwych pieniędzy. Pamiętajcie, że to wciąż tylko plotki. Chociaż coś mi się wydaje, że mogą być wiarygodne...

Dowiedz się więcej na temat: Ryse | Xbox 720 | Forza Motorsport 5 | Microsoft | Kinect | Forza Horizon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje