Wysoko oceniany horror do odebrania za darmo na platformie GOG

W polskim serwisie GOG.com można właśnie odebrać jedną z najciekawszych na rynku gier z gatunku horroru. Jest to Betrayer, tytuł debiutujący w 2014 roku z inicjatywy studia Blackpowder Games.

Betrayer ma za sobą dosyć burzliwą historię. Przez długi czas produkcja ta nie była dostępna praktycznie nigdzie. Jeśli ktoś zagrywał się w nią, to najprawdopodobniej pozyskał tytuł z nie do końca legalnego źródła. Teraz horror powrócił na platformę GOG i możecie go pobierać całkowicie bezpłatnie.

Za powstaniem tego tytułu odpowiada małe amerykańskie studio Blackpowder Games, składające się z byłych pracowników Monolith Productions, którzy zajmowali się także produkcją gier z serii Condemned oraz F.E.A.R. Szczególnie ten drugi cykl jest doskonale znany wszystkim fanom strzelanek.

Reklama

Czym jest Betrayer?

Jest to przygodowa gra mocno nasycona klimatem horroru. Akcja dzieje się w 1604 roku w Stanach Zjednoczonych. Naszym głównym bohaterem jest Anglik przybywający do Wirginii... gdzie nie zastaje tam praktycznie nikogo - no może oprócz ścigających nas duchów.

Produkcja nastawiona jest na eksploracje środowiska pełnego niebezpieczeństw. Naszym zadaniem jest rozwiązanie tajemnicy zniknięcia wszystkich mieszkańców. Betrayer nie kończy się jednak na samym przemieszczaniu się po mapie. Do naszej dyspozycji twórcy oddali znane z XVII wieku bronie - łuki, tomahawki, muszkiety i kusze. Arsenał możemy ulepszać, by lepiej i sprawniej rozprawiać się z przeciwnikami.

Betrayer to gra, która dosyć ciepło przyjęła się wśród społeczności graczy. Tytuł zgromadził średnią ocen na poziomie 7,2/10 w serwisie Metacritic, co jest w pełni zadowalającym wynikiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: darmowe gry | Betrayer | GOG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy