Reklama

Wydawca blokuje "nielegalne" klucze Metro Exodus na Steamie

​Deep Silver zablokowało szereg kluczy, gwarantujących możliwość włączenia strzelanki Metro Exodus na Steamie. Produkcja pozostaje bowiem dostępna na wyłączność w Epic Games Store jeszcze do 15 lutego 2020 roku, zgodnie z umową podpisaną z właścicielami tej platformy dystrybucji cyfrowej.

Skąd w takim razie w ogóle wzięły się te klucze? Jak wyjaśnia wydawca, zostały one przygotowane wcześniej, zanim jeszcze podpisano umowę. Część została podobno "nielegalnie pozyskana" z fabryki, gdzie tłoczono pudełkowe kopie PC, a następnie sprzedana w sieci w nieoficjalnym sklepie.

Teraz ciekawostka: w jaki sposób Deep Silver dowiedziało się o sprawie? Otóż uwagę wydawcy zwrócili sami posiadacze takich kluczy, którzy zaczęli narzekać, że ich kopia na Steamie nie pobiera automatycznie aktualizacji... Firma - zamiast pomóc - przeprowadziła śledztwo i blokowanie.

Reklama

Deep Silver dodaje w komunikacie, że obecnie tytuł kupimy tylko w Epic Games Store, Razer Store oraz Humble Store.

Metro Exodus ma znacznie większe problemy z wyłącznością na Epic Games Store niż inne tytuły, które zdecydowały się na ten krok. Przyczyną jest fakt, że strzelanka była przez bardzo długi okres oferowana w przedsprzedaży w sklepie Valve i bardzo późno zdecydowano się na zmianę zdania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy