Wyciekł kod źródłowy kultowej gry

Wygląda na to, że w sieci pojawił się w całości kod źródłowy pierwszego Far Cry, stworzonego w 2004 roku przez niemieckie studio Crytek.

To w pewien sposób właśnie dzięki grze Far Cry świat otrzymał kilka lat później grę Crysis. To właśnie Far Cry stworzył podwaliny pod silnik CryEngine, z którego potem korzystały późniejsze gry studia Crytek. Poza tym, obie gry łączy rozgrywka w otwartym świecie, z wieloma ścieżkami rozwiązania danej misji.

Nie jest to może wydarzenie na miarę wycieku wczesnej wersji GTA VI, ale paradoksalnie może to być dobra wiadomość dla fanów gry - publiczna dostępność kodów może mocno wspomóc chyba nieco już zapomnianą grę. Interesujące na przykład będzie zobaczyć co będą w stanie zrobić z nim modderzy. Ciekawym pomysłem byłoby na przykład dodanie wsparcia dla wszelkich nowoczesnych technologii, które zdołały się rozwinąć przez te blisko 20 lat od premiery - jak chociażby ray tracing czy nawet path tracing. Swoją drogą, byłaby to niezła ironia losu - w swoim czasie Far Cry, a potem Crysis uważane były za gry, które są w stanie niemalże spalić prawie każdy komputer - chodzi oczywiście o ich wymagania sprzętowe. Tym bardziej ciekawy byłby efekt unowocześnienia FC.

Reklama

Według informacji z forum ResetEra, kod - aktualnie dostępny na stronie InternetArchive, aczkolwiek nie będziemy do niego linkowali bezpośrednio - dotyczy wersji PC, natomiast nie zawiera nic związanego z wersjami na Xboxa, jak również assetami gry. Ponoć też nie kompiluje się poprawnie, a jedynie wyrzuca kilkaset błędów. Nadal jednak może się okazać bardzo pomocny modderom, szczególnie posiadającym inną, pełną i legalnie zdobytą kopię gry.

Oczywiście co jakiś czas pojawiają się mody do Far Cry, nawet takie jak nieoficjalny sequel czy próba odtworzenia zawartości, która zniknęła gdzieś z gry na etapie pomiędzy wersją beta, a tą, która finalnie trafiła do sklepów. Modderzy próbowali już swoich sił przy tworzeniu tak zwanej “Enhanced Edition", czyli wersji unowocześnionej, ale póki co wersja ta doczekała się jedynie krótkiego demo, a data premiery nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Far Cry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy