Reklama

Wyciek danych z Twitch.tv: Ujawniono tajne informacje o nowym produkcie firmy Amazon!

​Nie milknie w sieci echo o wycieku 125 gigabajtów danych z platformy Twitch. Najświeższe informacje rzucają światło na jeszcze jedną, arcyciekawą kwestię. Według wykradzionych danych - Amazon pracuje nad własną platformą do gier. Ma szansę poskromić Steama?

Obecnie na rynku gier istnieje kilka wiodących platform oferujących swoje usługi. Wśród nich znajduje się między innymi EA Origin oraz Steam. Warty odnotowania jest jeszcze Battle.net, którego właścicielem jest Blizzard Entertainment. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się również Epic Games. Dzięki sprawnej polityce cyklicznego rozdawania gier za darmo i gorącej produkcji z 2017 roku - Fortnite, popularny Epic godnie rywalizuje w branży gamingowej.

Za chwilę jednak, na rynku może pojawić się jeszcze jedna platforma. I to wcale nie byle jaka, bowiem wiele wskazuje na to, że jej właścicielem będzie Amazon, który dzierży w swoich rękach także najpopularniejszy serwis streamerski na świecie - Twitch.tv.

Reklama

Największy wyciek danych w historii Twitcha, spowodował to, że teraz wiele osób w internecie silnie wdaje się we wgląd informacji, które zostały wykradzione przez hakerów. Jeden z użytkowników Twittera - "Sinoc229" skrupulatnie zajrzał w pliki i dostrzegł kilka interesujących rzeczy.

Okazuje się, że Amazon może pracować nad uruchomieniem swojej własnej platformy, która w plikach nosi nazwę "Vapor". Układ katalogów znajdujących się w przeciekach wskazuje na to, że wspomniany serwis miałby działać na podobnej zasadzie co dobrze znany Steam.

Oczywiście, informacje te nie są w stu procentach potwierdzone. Niemniej jednak, większość informacji wykradzionych ze Twitcha ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, a to pozwala skłonić się ku wnioskom, że być może już niebawem "Vapor" zacznie rywalizację na rynku platform gier wideo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje