Współpraca Activision ze Steamem trwa w najlepsze. Oto jej efekt

Activision wreszcie powraca na Steama. Ostatni, subtelny ruch ze strony wydawcy pokazuje, że twórcy Call of Duty nie planują wycofywać się z tej decyzji i chcą wykorzystywać platformę Valve do dystrybucji swoich gier na PC.

Activision ma swoją własną stronę wydawcy na Steamie. Znajdziecie tam wszystkie ich gry dostępne aktualnie na platformie Valve, których jest już ponad 50.

Strony wydawcy nie są może regularnie odwiedzane przez większość użytkowników Steama, ale jest to bardzo dobre świadectwo tego, że Activision poważnie traktuje Valve i będzie to kolejny krok w kierunku rozwoju ich biblioteki na PC.

Najwięcej potencjalnie może skorzystać na tym Call of Duty, które od kilku lat obsługuje cross-play, problemy z cheaterami na PC maleją z roku na rok i wielu weteranów postanowiło przenieść się z PlayStation i Xboxów na komputery osobiste. Call of Duty: Modern Warfare 2 będzie pierwszą odsłoną serii, która zadebiutowała na Steamie od 2017 roku.

Reklama

Decyzja Activision może być związana również z tym, jak duża presja ciąży na Modern Warfare 2Infinity Ward. Zrezygnowano z corocznego modelu wydawniczego i następna odsłona Call of Duty ma pojawić się dopiero pod koniec 2024 roku. MW2 ma więc utrzymać uwagę społeczności aż przez dwa lata, w czym znacząco mogą pomóc darmowe weekendy na Steamie albo regularne przeceny.

Call of Duty: Modern Warfare 2 na PC oraz konsolach pojawi się 28 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve | Activision
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama