​Wordle pojawi się na rynku w wersji fizycznej jako gra planszowa

Wiele wskazuje na to, że popularna kreatywna gra słowna doczeka się swojej planszowej adaptacji. Wordle, czyli fenomen bieżącego roku pojawi się na rynku w fizycznym wydaniu już w październiku.

Ekspansja Wordle trwa w najlepsze i nie zamierza się zatrzymywać. W styczniu bieżącego roku twórca tej produkcji (Josh Wardle) odsprzedał do niej prawa magazynowi The New York Times. Nowy właściciel miał wydać na to siedmiocyfrową kwotę - wskazywały doniesienia.

Teraz popularna gra słowna otrzyma wydanie w fizycznej wersji. To wynik współpracy New York Timesa z firmą HasbroWordle: The Party Game ukaże się na rynku w październiku bieżącego roku. Produkt dostępny będzie przynajmniej początkowo w Stanach Zjednoczonych. Cenę wyznaczono na 20 dolarów.

Reklama

Gra w wersji pudełkowej nie będzie się znacząco różniła od swojego internetowego pierwowzoru. Rozgrywka opierała się będzie na sześciu próbach zgadnięcia kluczowego hasła z systemem szarych, żółtych i zielonych pól. Według informacji planszowe Wordle otrzyma także kilka innych trybów m.in. walkę z czasem i rywalizację z innymi graczami.

Jeśli planszowe wydanie spotka się z sukcesem na tamtejszym rynku w USA, to najprawdopodobniej zacznie się jego ekspansja na kolejne kontynenty i kraje. Wordle cieszy się ogromną popularnością praktycznie na całym świecie i nie jest to górnolotne określenie. Do tej pory powstało wiele klonów bazujących na mechanice zaimplementowanej w oryginalnej produkcji. Niemal każdy język na świecie otrzymał swojego "odpowiednika" tej gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wordle | gry planszowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama