Reklama

​Spotify na zakupach. Gigant wykupił klona gry Wordle

Po dużym sukcesie, jaki odniesiony został przez Wordle, na rynku zaroiło się od wielu bliźniaczych produkcji. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszyć zaczynało się Heardle. Spotify ogłosił właśnie wykup i przejęcie tej gry.

Wordle z premierą w ubiegłym roku okazało się ogromnym fenomenem i powiewem świeżości jeśli chodzi o kreatywne gry słowne. Gra zaprojektowana i stworzona została przez jednego programistę, a sukces, z jakim się spotkała, pociągnął za sobą kolejne sznurki. Dzieło wykupione zostało na początku tego roku przez magazyn New York Times za kwotę siedmiocyfrową.

Ponadto na rynku rozkwitło wiele innych gier mechaniką przypominających wspomniane Wordle. Twórcy wyzwolili pokłady kreatywności i wdrażali na rynek gry bliźniacze wręcz do Wordle. Jednym z takich tytułów jest Heardle, które nie opiera się na słowach, a dźwiękach. Zadaniem gracza jest odgadnąć z jakim utworem - jakiego artysty mamy do czynienia w konkretnej zagadce.

Reklama

Heardle nabrało w ostatnim czasie na znaczeniu, a fakt ten nie umknął w żaden sposób innemu gigantowi... firmie Spotify. Lider jeśli chodzi o serwisy strumieniowe oferujące muzykę ogłosił właśnie wykup gry Heardle. Od teraz dzieło dostępne jest na dedykowanej platformie Spotify.

Włodarze podkreślili jednocześnie, że gra będzie bezpłatna dla wszystkich, a serwis nie będzie pobierał żadnych opłat za uczestnictwo w rozgrywce. Sama oprawa graficzna gry Heardle również się nieco zmieniła. W przyszłości Spotify zamierza silniej zintegrować swoją platformę z grą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy