Reklama

Wielkia Brytania ostrzega rodziców w sprawie upiornej maskotki Huggy Wuggy

Niebieska maskotka pochodząca z gry Poppy Playtime zbiera kolejne żniwa, a szkoły, instytucje i policja w Wielkiej Brytanii biją na alarm i przestrzegają przed niebezpieczeństwem, czyli upiornym Huggy Wugy i zjawiskami, które zrodziły się z fenomenem związanym z tą postacią.

Huggy Wuggy to przerażająca i... popularna zabawka

Huggy Wuggy to z pozoru niegroźny, niebieski pluszak, który charakteryzuje się tym, że jest cały niebieski i ma długie, ostre, spiczaste kły. To, co go wyróżnia, to również sięgające niemal do ziemi ręce i nogi. Potwór pochodzi z gry komputerowej Poppy Playtime.

We wspomnianej produkcji, która na rynku zagościła w październiku ubiegłego roku, gracz wciela się w byłego pracownika fabryki zabawek. Po latach przyjdzie mu ponownie zajrzeć do siedziby firny, w której gościł niegdyś regularnie. Ta wypełniona jest jednak wszelkiej maści potworami, z czego najbardziej znany to opisywany wcześniej Huggy Wuggy.

Reklama

Niebieski stwór w grze jest niezwykle niebezpieczny. Potrafi w taki sposób złapać i dusić gracza, by doprowadzić do jego śmierci. Tak naprawdę mechanika jego działania nie wyróżnia się niczym od bohaterów znanych z innych gier gatunkowych (survival horror).

Dzieci chętnie sięgają po upiornego niebieskiego pluszaka

Sęk w tym, że postać Huggy Wuggy zyskał ogromną popularność wśród dzieci. W wielu sklepach i na portalach aukcyjnych ujrzeć można mnogą liczbę ofert sprzedaży charakterystycznego niebieskiego stwora w postaci... zwykłego pluszaka.

Dzieci chętnie bawią się upiorną maskotką, która w grze wykazuje mordercze instynkty. Na ten fakt co coraz częściej zwracają uwagę wychowawcy i nauczyciele w szkołach. Jak się okazuje, Huggy Wuggy cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

Opiekunowie podkreślają, że niebieski stwór może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne młodych. Dzieci naśladują i odtwarzają w prawdziwym życiu sceny pochodzące z gry Poppy Playtime. Niektóre szkoły w Wielkiej Brytanii już zakazały zabaw z udziałem tego zyskującego na popularności pluszaka.

Podobne zdanie mają organizacje: The Suicide Awareness oraz Mental Health Initiative, które w oświadczeniach podkreślają, że rodzice są gorąco zachęcani do tego, by nie pozwalali swoimi dzieciom oglądać przerażających filmów w serwisach TikTok i YouTube z udziałem zabójczego i budzącego grozę pluszowego misia.

Ostrzeżenie o niebezpieczeństwach związanych z Huggy Wuggy wystosowała też lokalna brytyjska policja. Biuro szeryfa hrabstwa Lafayette poinformowało o zalewie internetu filmami, w których głównym motywem jest niebieski pluszak.

W Polsce gra Poppy Playtime oznaczona została klasyfikacją wiekową PEGI 16+. Na wyspach w Wielkiej Brytanii wskaźnik ten posiada liczbę 12+. Z kolei w Stanach Zjednoczonych dzieło wydane przez MOB Games nie posiada żadnego oznaczenia odpowiednika PEGI, czyli ESRB.

Poppy Playtime wraz z pluszakiem Huggy Wuggy cieszą się stale zyskującą popularnością. Aktywność niebieskiego stwora objawia się masą internetowych klipów, podbijaniem rynku serwisów streamingowych, a także akcentowaniem obecności w życiu realnym w postaci zabawek, koszulek i innych gadżetów z wizerunkiem niebieskiej kreatury.

Trend obecny jest już od kilku miesięcy i pomimo licznych apeli urzędników, wychowawców i nauczycieli, nic nie wskazuje na to, że szybko przeminie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy