​Wielki wyciek GTA VI. Branża gier solidarna z Rockstar Games

Wczorajszy dzień wyraźnie wstrząsnął całym gamingowym przemysłem, kiedy do sieci przedostał się ogrom materiału związany z głośną, wyczekiwaną grą Grand Theft Auto VI. Producenci gier w takiej chwili okazali wsparcie i współczucie z Rockstar Games.

To prawdziwy koszmar deweloperów pracujących nad GTA VI. W przeszłości mieliśmy do czynienia z licznymi przeciekami pochodzącymi z nieoficjalnych źródeł. Były to jednak w dużej mierze zalążki informacji, które traktować trzeba było z przymrużeniem oka.

Teraz wszystko się zmieniło. Hakerowi udało się wykraść bardzo wiele danych. Pliki, które pojawiły się w internecie, ważą ponad 3,2 GB, a wśród nich znajdziemy blisko 90 rozmaitych filmów prezentujących gameplay GTA VI i mechaniki, które najprawdopodobniej w takiej lub podobnej wersji uświadczymy w grze.

Reklama

Materiały pokazują system strzelania w grze, poruszanie się bohaterów po mapie i fizykę postaci. Dodatkowo dostajemy wgląd w pewne wątki fabularne, poznajemy (najprawdopodobniej) główną protagonistkę gry czy niektóre dialogi.

Branża solidarna z Rockstar Games w obliczu przecieków dotyczących GTA VI

Sam przeciek wywołał ogromne poruszenie w sieci. Niemal wszystkie fora internetowe z grami zapłonęły od komentarzy. Podobnie było również na Reddicie czy w serwisie Twitter. W takich chwilach wyrazy wsparcia wobec producentów GTA VI okazali deweloperzy z innych firm.

Czy w tej chwili możemy mówić o największym wycieku danych w historii branży gier?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama