Większość posiadaczy PlayStation 5 bardziej ceni sobie wydajność niż jakość

W popularnym wątku na gamingowym Reddicie wśród posiadaczy PS5 rozpoczęła się ostatnio dyskusja na temat trybów gry, które wybierają, ogrywając najnowsze produkcje.

Wybór pomiędzy Performance a Quality zyskał na popularności jeszcze w czasach PS4 Pro i Xbox One X. Nowa generacja konsol położyła jeszcze większy nacisk na ten design i w dzisiejszych czasach większość gier AAA debiutuje z co najmniej dwoma trybami.

Gracze regularnie stawiani są w rezultacie przed dużym dylematem. Studia pozwalają postawić na jakość i cieszyć się przyjemną dla oka grafiką, dopracowanymi cieniami obrazkami, które nie trudno pomylić czasami z filmem. Z drugiej strony można jednak zrezygnować z dodatkowych, wizualnych atrakcji i zadbać o to, żeby gra działała płynnie.

Reklama

Na subreddicie PS5 pojawił się ostatnio wątek dotyczący tego właśnie wyboru, który szybko zyskał na popularności. W komentarzach rozpoczęła się bardzo żywa dyskusja, która ostatecznie daje do zrozumienia, że większość graczy bardziej ceni sobie wydajność.

Warto mieć oczywiście na uwadze, że mamy do czynienia ze społecznością Reddita. Gracze na tej platformie należą raczej do bardziej hardcore’owej części posiadaczy PS5, którzy są zapewne w stanie znieść kilka słabszej jakości tekstur, ale dużo ciężej będzie im strawić 30 klatek.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5 | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy