Wiedźmin: Stary Świat - zapowiedziano nową planszówkę w wiedźmińskim świecie

​Wiedźmin od CD Projekt Red powraca z nową grą! Choć zapewne nie na taki powrót liczyła większość graczy, ale za to fani planszówek powinni być zadowoleni.

Zapowiedziano właśnie grę Wiedźmin: Stary Świat, za którą stoi CD Projekt Red oraz wydawnictwo Go On Board (choć wkład Redów może ograniczać się tu jedynie do udzielenia licencji). Będzie to przygodowa planszówka, "która zabiera graczy w podróż po fantastycznym świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii, mrocznych sekretów i niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie".

Co jednak ciekawe, co prawda akcja toczyć będzie się w dobrze znanym i lubianym uniwersum Wiedźmina, ale na wiele lat przed wydarzeniami z sagi o Geralcie z Rivii, w czasach, kiedy to potwory były zdecydowanie częstszym widokiem, a usługi wiedźmińskie bardziej popularne.

Reklama

Na czym polegać będzie rozgrywka? Jak na razie nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że "Wiedźmin: Stary Świat to gra dla 2-5 graczy, którzy mogą wędrować po rozległej mapie, wykonywać ciekawe i wciągające zadania, podejmować trudne wybory moralne oraz walczyć z potworami, a nawet — od czasu do czasu — awanturować się w karczmie o honor swojej szkoły z innym wiedźminem!".

Nie zabraknie tu także budowania talii, gdzie wybierać będziemy z puli dostępnych umiejętności: ataków, uników i wiedźmińskich znaków. Gracze korzystają z talii w walce, gdzie łączą karty w potężne kombinacje ataków i używają specjalnych zdolności wiedźmińskiej szkoły, do której należą. Zadania, potyczki, a nawet kościany poker pozwolą im zaś zdobywać nowe przedmioty i pieniądze oraz rozwijać swoje umiejętności.

Autorem gry jest Łukasz "Wookie" Woźniak, który zaczynał jako recenzent gier planszowych i choć nadal posiada kanał planszówkowy na YouTubie to od lat jest też autorem i właścicielem wydawnictwa Go On Board. W maju rusza kamapania crowdfundingowa Wiedźmin: Stary Świat na zagramw.to i Kickstarterze, a premiera planowana jest na kwiecień przyszłego roku.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy