​Wiedźmin 3: “popsuty gołąb" podbija serca fanów kultowej polskiej gry

Gracze i internauci lubują się w specyficznym poczuciu humoru, co czasem bywa szczególnie widoczne na forum Reddit. Nie inaczej jest w przypadku pewnego znaleziska, pochodzącego z plików aktualizacji do Wiedźmina 3.

Okazało się, że do wydanej nie tak dawno aktualizacji next-gen dla Wiedźmina 3 jakimś cudem trafiła dziwna, geometryczna bryła, która - sądząc po nieudolnie nałożonej na nią teksturze - miała być gołębiem. Gołąb, ochrzczony przez redditową społeczność fanów Wiedźmina imieniem Kevin, tak bardzo odstawał jakością wykonania od innych elementów aktualizacji, że błyskawicznie zdobył popularność.

Reklama

Wpis, który ujawnia jego istnienie w ciągu niecałego tygodnia zdobył 7,5 tysiąca “upvote’ów". Oczywiście gracze nie omieszkali przy tej okazji dość ironicznie odnieść się do grafiki nowej generacji, którą dostarcza aktualizacja, ale generalnie cały wątek przebiegł w dość pozytywnej atmosferze.

Sporym poczuciem humoru oraz dystansem przy tej okazji wykazali się też przedstawiciele CD Projekt RED. Stworzyli oni grafikę z nowym medalionem wiedźmińskiej szkoły, który jest niczym innym jak właśnie... kanciastym, niechlujnie wykonanym gołębiem. Nawet jeszcze bardziej kanciastym niż oryginalny gołąb z gry. Grafika ta trafiła na oficjalne konto Wiedźmina na Twitterze, wraz z humorystyczną zapowiedzią nowej szkoły - Niskopolygonalnego (od “low poly") Gołębia. Wpis oczywiście robi furorę jeszcze większą niż post na reddicie - w tej chwili ma ponad 700 podań dalej oraz ponad 11 tysięcy polubień.

Pomysł nowej szkoły podchwycili gracze, domagając się jej faktycznego umieszczenia w kolejnej grze z serii oraz dorzucenia dedykowanych artefaktów, takich jak “Mistrzowski Miecz Gołębich Odchodów, zadający +15 obrażeń przeciwnikom bez hełmu". A znając zamiłowanie deweloperów CDPR do umieszczania różnych easter eggów w grach, szanse na pojawienie się jakiegoś elementu nawiązującego do historii z Kevinem są całkiem spore...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy