Wiedźmin 3 - modder przeniósł do gry mapę z "jedynki"

Gdy CD Projekt RED zapowiedział udostępnienie narzędzi modderskich do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, praktycznie było, że wkrótce gracze zaleją nas najróżniejszymi, typowo fanowskimi dodatkami. Niektóre z nich są niewarte instalowania, ale zaczęły się też pojawiać takie, które robią niemałe wrażenie. Na przykład mod, który wprowadza do gry mapę z "jedynki".

21 maja CD Projekt RED wydał długo oczekiwane narzędzie do modyfikacji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Redkit to oficjalne narzędzie, które daje społeczności graczy możliwość tworzenia nowych treści do gry. Już dzień po premierze modderzy zaczęli z niego korzystać, a jednym z najciekawszych projektów jest ten, który odtwarza mapę z pierwszej odsłony Wiedźmina w części trzeciej - Dzikim Gonie.

Mod o nazwie The Witcher 1 Maps powstał za sprawą użytkownika AngryCatster i został opublikowany na stronie Nexus Mods zaledwie siedem godzin po ogłoszeniu Redkit. Fanowski dodatek pozwala na eksplorację pięknie odwzorowanych lokacji z przeboju "Redów" z 2007 roku. Wykorzystuje przy tym zaawansowane tekstury oraz oświetlenie z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Wśród dostępnych lokacji znajdują się: Nabrzeże Vizimy, Dzielnica Świątynna, Dzielnica Handlowa oraz Stara Vizima. Zobaczcie tylko prezentację wideo. Robi wrażenie, prawda?

Reklama

AngryCatster nie tylko odtworzył te lokacje w Wiedźminie 3, ale również połączył je w jedną spójną mapę. Nie musicie się więc obawiać ekranów ładowania, które pamiętamy doskonale z oryginału. Chociaż na mapie brakuje NPC-ów, a sam mod zawiera pewne błędy, takie jak wypadanie poza granice mapy, jest to wspaniała wycieczka przez nostalgiczne miejsca.

Mod AngryCatstera jest również dowodem na to, jak mógłby wyglądać nowoczesny remake Wiedźmina 1. Przypomnijmy, że CD Projekt RED od dłuższego czasu pracuje nad wznowieniem gry wraz ze studiem Fool's Theory, ale na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat. Póki co ujawniono jedynie, że produkcja powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 5 (zresztą podobnie jak kolejna odsłona serii oraz - prawdopodobnie - kontynuacja Cyberpunka 2077).

Pierwsza część serii Wiedźmin ukazała się w 2007 roku i jako pierwsza pozwoliła graczom osobiście przemierzać świat znany z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Wcielaliśmy się w niej w Geralta z Rivii i wykonywaliśmy szereg zadań wplecionych umiejętnie w rozbudowaną, wciągającą fabułę. Gra nie ustrzegła się błędów i nieco topornej mechaniki, ale i tak zyskała ogromną popularność za sprawą paru kluczowych elementów, takich jak scenariusz, questy (one od zawsze są mocną stroną CD Projekt RED), postacie czy klimat. Co równie ważne, tytuł ten dał początek jednej z najpopularniejszych serii gier wideo na świecie i pozwoliła "Redom" zyskać globalną renomę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3 | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy