"Wiedźmin 3" jako gra w stylu filmu z lat 80-tych? To jest możliwe!

​"Wiedźmin" to z całą pewnością jeden z ważniejszych utworów polskiej kultury w ostatnich kilkudziesięciu latach. Dzieło stworzone przez Andrzeja Sapkowskiego, a potem ekranizowane przez innych twórców i przenoszone do świata gier wideo jest znane dziś na całym świecie.

Jeden z YouTuberów postanowił stworzyć bardzo ciekawy projekt. Za pomocą sztucznej inteligencji stworzył obrazy w stylu filmu lat 80-tych, które przedstawiają postaci z gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Produkcja ta stała się bardzo głośna w sieci.

"Wiedźmin" w kulturze od lat

"Wiedźmin" od lat uchodzi za jedno z najważniejszych dzieł polskiej kultury ostatnich lat. Saga zapoczątkowana przez Andrzeja Sapkowskiego w formie opowiadań, a później pełnoprawnych tomów. Jednak największą popularność Geralt z Rivii zyskał po tym, jak polskie studio produkujące gry wideo - CD Projekt RED zakupiło prawa do marki i stworzyło "Wiedźmina" w wersji wirtualnej.

Reklama

Kolejne dwie części wraz z dodatkami zrobiły ogromne wrażenie na branży gamingowej. Szczególnie dobrą sławą owiana jest trzecia z części, która nagrodzona została w 2015 roku mianem "Gry Roku" na prestiżowej gali "The Game Avards".

Na fali wielkiej popularności, swój serial nakręcił Netflix i jak dotąd wypuścił dwa sezony, choć wiele wskazuje na to, że serialowa przygoda potrwa o wiele dłużej. Teraz jeden z YouTuberów postanowił stworzyć film w stylu gry, która nawiązuje do kina lat 80-tych. Bohaterem był niezastąpiony Geralt z Rivii. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że użyta została w tym celu sztuczna inteligencja. Sami zobaczcie, jak to wygląda.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon", ale w latach 80-tych

Twórcy w opisie informują, że inspirują się kanałem "umbrahammer2". Stworzyli oni prawie dwu i pół minutowy film, na którym zaprezentowane są postacie znane z wiedźmińskiego uniwersum. Wszyscy ci bohaterowie zostali wygenerowani za pomocą narzędzia Midjourney AI. Służy ono do generowania obrazów za pomocą sztucznej inteligencji.

Mało kto mógł spodziewać się tego, że trzecia część słynnego "Wieśka" zostanie przedstawiona w wersji filmowej. Tak się właśnie stało. Na zaprezentowanym materiale widzimy tak znajome nam postacie jak Triss, Geralta czy też Jaskiera oraz wiele, wiele więcej. Kolorystyka I styl tworzą niesamowity klimat, przenosząc nas o kilka dekad wstecz.

Produkcja zamieszczona na kanale "Yojimbo" w serwisie YouTube została wyświetlona ponad 200 tysięcy razy. To idealnie obrazuje, jak bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się jeden z najsłynniejszych polskich dzieł kultury ostatnich dekad, czyli "Wiedźmin". Twórca ten posiada wiele więcej takich projektów stworzonych za pomocą sztucznej inteligencji. Tego typu działaniami może zasłynąć w sieci jako jeden z bardzo kreatywnych YouTuberów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt RED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama