Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Wiedźmin 3: Dziki Gon z bardzo szybkimi czasami wczytywania na Xbox Series X

​Jedną z największych zalet nowej generacji konsol w stosunku do Xboxa One i PS4 mają być zdecydowanie krótsze czasy wczytywania gier. Pierwsze testy zdają się to potwierdzać.

Okazuje się, że jednym z beneficjentów przesiadki next-genów na dyski SSD będzie polski hit, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jak wynika bowiem z materiału wideo opublikowanego przez użytkowników YouTube’a znanego jako rubhen925, czasy wczytywania  w trakcie korzystania z szybkiej podróży są teraz błyskawiczne (praktycznie nieodczuwalne) na konsoli Xbox Series X.

Reklama

Na obecnej generacji konsol w tego typu sytuacjach pojawia się ekran wczytywania zanim zostaniemy przeniesieni do nowej miejscówki, tutaj takowego praktycznie nie uświadczymy. Trzeba przy tym podkreślić, że mówimy tu o wersji gry, która nie została w żaden sposób zoptymalizowana pod kątem nowego Xboxa i jest to jedynie rezultat szybszych czasów odczytu i zapisu dysku SSD (PlayStation 5 posiada jeszcze szybszy nośnik).

Warto przy okazji przypomnieć, że RPG z 2015 roku doczeka się edycji na PS5 i Xbox Series X, ale na takową musimy poczekać do 2021 roku. Osoby, które posiadają grę, otrzymają darmowy upgrade na nowe konsole. 

Produkcja CD Projekt RED to bez wątpienia jeden z najlepszych tytułów kończącej się generacji, a gra wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Co więcej, ubiegłoroczny serial Netflixa bazujący na prozie Andrzeja Sapkowskiego przyczynił się do wzrostu sprzedaży gry aż o 554% w Stanach Zjednoczonych. Netflix pracuje obecnie nad drugim sezonem i po jego debiucie ponownie można spodziewać się zwiększonego zainteresowania grą.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje