Reklama

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymał darmową fanowską modyfikację Pożegnanie Białego Wilka

​Posiadacze Wiedźmina 2: Zabójcy Królów mogą już zainstalować darmową modyfikację Pożegnanie Białego Wilka, którą stworzyli fani, domykającą historię słynnego Geralta z Rivii.

Po 5 latach prac fani gier z serii Wiedźmin od CD Projekt RED otrzymali modyfikację Pożegnanie Białego Wilka, która została przygotowana przez fanów i 26 października miała oficjalną premierę. Chociaż akcja trwającej około 8-10 godzin fabuły toczy się po wydarzeniach przedstawionych w trzeciej części przygód Geralta z Rivii, tak sam mod dedykowany jest Wiedźminowi 2: Zabójcy Królów, czyli grze, która trafiła do sprzedaży w 2011 roku przed trójką i działa na starszym silniku. Dlaczego całość nie powstała na silniku Wiedźmina 3: Dziki Gon?

Reklama

Otóż zdaniem deweloperów nie jest on specjalnym przyjacielem modderów w przeciwieństwie do starszej wersji, do której dostarczono specjalne narzędzia dla twórców nieoficjalnych przygód. Mimo iż jest to starszy silnik, to autorzy modyfikacji dołożyli wszelkich starań, żeby projekt prezentował się na wysokim poziomie.

Widać to zresztą na dostępnych w internecie obrazkach, czy innych materiałach, a odtworzone Kaer Morhen, czyli warownia wiedźminów, której domyślnie nie ma w Wiedźminie 2: Zabójcy Królów, robi wrażenie.

Opowieść skupia się na tytułowym pożegnaniu Geralta i ślubie z wybranką  jego serca Yennefer, które odbywa się w Kaer Morhen. Twórcy zadbali o to, by w grze pojawiła się większość znanych z uniwersum postaci takich jak Zoltan, Jaskier, czy nawet Bor Trzy Kawki, a do dyspozycji oddano szereg różnych zadań, choć może nie są one aż tak zaawansowane, jak te z głównych gier.

Niestety w związku z tym, że to darmowy projekt fanowski nie zawiera on podkładu głosowego, więc muszą wystarczyć nam dialogi tekstowe i przyjemna, przygrywająca podczas przygody, muzyka.

Z pewnością zatrudnienie profesjonalnych głosowych aktorów stanowiłoby niemałe wyzwanie finansowe. Modyfikację pobierzecie ze strony Nexusmods oraz Moddb. Należy wcześniej zainstalować Wiedźmina 2: Zabójcy Królów i przygotować dodatkowe 6 GB miejsca na dysku twardym.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy