Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

W USA zabrakło książek Sapkowskiego - będzie dodruk

​Gry z serii Wiedźmin narobiły Sapkowskiemu - jak przyznawał sam autor - "smrodu", lecz utorowały drogę do adaptacji w postaci serialu Netflix. Ten z kolei wywołał ogromne zainteresowanie książkami polskiego pisarza w USA. Tak duże, że egzemplarzy zabrakło w księgarniach i potrzebny jest dodruk.

Sapkowski w ostatnim czasie pojawiał się na wszystkich możliwych listach bestsellerów. W sklepie Amazon pobił Stephena Kinga oraz J. K. Rowling, a w szalenie prestiżowym rankingu bestsellerów dziennika The New York Times już od trzech tygodni plasuje się w pierwszej piątce.

Reklama

Ta pozycja zapewne wkrótce się zmieni, i to nie ze względu na brak popytu. Przeciwnie - popyt jest tak duży, że w księgarniach zabrakło książek. Wydawnictwo Orbit - odpowiedzialne za przygody wiedźmina za oceanem - przytomnie przeceniło ebook i szykuje właśnie dodruk książek.

Na koniec pewna doza ironii. Sapkowski narzekał w przeszłości, że ludzie uważali, iż jego książki są adaptacjami gier, ponieważ na okładkach były ilustracje właśnie z produkcji CD Projekt Red. Teraz na okładkach są symbole z serialu platformy Netflix, ale polski autor już jakoś nagle nie ma nic przeciwko.

Dowiedz się więcej na temat: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje