W Baldur’s Gate 3 pojawi się niezwykła opcja romansowa

Kiedy gracze dowiedzieli się, że w nadchodzącym Baldur’s Gate 3 będzie można wybierać różne opcje romansowe, reakcje były różne. Ale jednego pomysłu autorów nie wzięli pod uwagę.

Twórcy gry z Larian Studios zapowiedzieli pewne nietypowe opcje. Uwaga: to, co przeczytacie dalej, niektórzy mogą uznać za spoilery.

Jedna z postaci, która od początku przyciągała uwagę graczy, to druid Halsin. To NPC i potencjalny towarzysz, którego możemy w pewnym momencie gry uratować z opresji. Ale Halsin może nam pomóc nie tylko w walce. Jako druid, może on tymczasowo zmienić się w niedźwiedzia i robi to w trakcie... sceny miłosnej. Twórcy gry zaprezentowali to w trakcie swojego najnowszego livestreama. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że TikTok, na którym również miała miejsce transmisja, zdjął ją na dobrą godzinę przed końcem. Szef marketingu Larian Studios napisał później, że stream został zamknięty, bo TikTok nie zrozumiał ich wizji artystycznej.

Reklama

W wywiadzie dla serwisu IGN szef studia nazwał scenę “zabawną" - “Każdy, kto ją widzi na początku się oburza, ale moim zdaniem jest zabawna". Od momentu kiedy zaprezentowano fragment z Halsinem, jest on najczęściej wyszukiwaną postacią w grze - nawet dataminerzy skoncentrowali swoje wysiłki na tym, by odnaleźć ścieżki dialogowe i inne fragmenty gry, które mogą udowadniać, że jest on jedną z opcji miłosnych. Ale chyba nie muszą już więcej szukać, bo scenarzysta Adam Smith niedawno potwierdził to oficjalnie.

Baldur’s Gate 3 jest grą twórców Divinity: Original Sin. Niedawno twórcy zapowiedzieli, że przesuwają premierę o miesiąc, ale nie opóźniają ją, a przyspieszają - z 31 na 3 sierpnia. Chodzi przede wszystkim o to, by uniknąć ewentualnego konfliktu ze Starfieldem, na który czeka chyba cały gamingowy świat. Standardowe przejście gry powinno zająć od 75 do 100 godzin, natomiast fani sprawdzania wszystkiego powinni pomnożyć tę wartość dwukrotnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy