Co mają wspólnego Resident Evil Village i Baldur’s Gate 3?

W piątek miał miejsce livestream, w którym autorzy Baldur’s Gate 3 z Larian Studios ujawnili kilka nowych informacji o nadchodzącej grze.

Najważniejszą wiadomością transmisji była chyba informacja, że w grze wystąpi Maggie Robertson, aktorka głosowa, która wcześniej grała między innymi w Resident Evil Village jako Lady Dimitrescu. Aktorce po raz kolejny przypadła w udziale rola “tej złej" - w BG3 zagra zmiennokształtna morderczyni Orin The Red.

Z przedstawicielami studia Larian rozmawiał między innymi Robert Purchese z serwisu Eurogamer, który przy okazji wspomniał, że jego zdaniem nowa rola Maggie Robertson powinna “zapaść graczom w pamięć", ponieważ dziennikarz miał już okazję usłyszeć aktorkę w jej nowej roli. O tym czy tak będzie naprawdę przekonamy się już 3 sierpnia, na kiedy to zaplanowano premierę gry. Baldur’s Gate ukaże się w wersjach na PC oraz konsole PlayStation, wersja na Xboxy nowej generacji planowana jest później.

Reklama

Może to mieć związek nie tylko ze słabym przygotowaniem gry w wersji Xboxowej - autorzy mówili o tym, że gra póki co słabo sobie radzi w wersji na Xbox Series S - ale też autorzy nie chcą w żaden sposób kolidować z nadchodzącym Starfieldem, choć produkcja Bethesdy pojawi się na rynku miesiąc później i tylko w wersji na PC oraz Xboxy. Twórcy BG3 odnosili się niedawno do tej rywalizacji, mówiąc, że obie gry bardzo się różnią, a BG3 nie potrzebuje tysięcy planet, którymi chwalą się twórcy Starfielda. Zamiast tego, BG3 ma jedno miasto i masę rzeczy poza nim oraz rozbudowaną kampanię z dużą swobodą.

Oprócz tego, nowa odsłona Baldura ma mieć turowy system walki, wolniejsze tempo rozgrywki, rozbudowane opcje dialogowe oraz izometryczny rzut kamery - w przeciwieństwie do kamery z widokiem z pierwszej osoby, jak w Starfieldzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil Village | Baldur's Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy