Valheim - nowy hit bije rekordy popularności na Steam

​Valheim to nowy hit, jeden z najpopularniejszych tytułów na Steam, który przekracza nawet 350 tysięcy graczy jednocześnie zagrywających się w ten tytuł, co z miejsca daje mu miejsce w czołówce platformy Valve.

Co prawda Valheim zadebiutował w usłudze wczesnego dostępu na Steam dopiero drugiego lutego, ale w tytuł już zagrało przeszło 7 milionów graczy. Wczoraj zaś najwyraźniej wiele osób postanowiło spędzić Walentynki w tej produkcji, gdyż pobiła ona rekord liczby użytkowników, którzy byli zalogowani w tym samym czasie.

Liczba ta według statystyk SteamCharts wyniosła 361281 graczy, co oznacza, że była to trzecia najchętniej ogrywana gra tego dnia, zaraz za Dota 2 i CS: GO. W tym czasie więcej osób zdecydowało się sprawdzić ten survivalowy tytuł w nordyckim klimacie niż Rainbow Six Siege, Team Fortress 2, PUBG czy nawet nieśmiertelne GTA 5.

Reklama

Dzięki wczorajszemu wynikowi, Valheim wbił nawet do pierwszej dziesiątki wszechczasów Steam w kategorii jednoczesnych graczy, choć od absolutnego rekordzisty, czyli PUBG, Valheim dzieli przepaść (popularny battle royale zanotował 3 236 027 graczy w tym samym czasie).

Niemniej jednak, jak na tytuł we wczesnym dostępie to i tak nie lada osiągnięcie, które warto odnotować. W ubiegłym tygodniu ujawniono szczegółowy harmonogram Valheima na 2021 r., który możecie zobaczyć na zaprezentowanej grafice (na razie nie podano jeszcze żadnych dat aktualizacji). Jak widać, gracze mogą liczyć na naprawdę sporo atrakcji, a plany deweloperów są naprawdę ambitne.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Valheim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy