Unreal Engine 4 i 5 - porównanie graficzne na żywym przykładzie. Rewolucja?

Silnik Unreal Engine od Epic Games napędza coraz większą liczbę wysokobudżetowych produkcji gamingowych. Na platformie YouTube pojawiło się krótkie porównanie animacji zrealizowanej z użyciem silnika UE w starszej wersji 4.26 z tym, co oferuje najnowsze wydanie sygnowane numerem 5.4.

Unreal Engine zaciera granicę między fikcją a rzeczywistością.

W branży gier wideo coraz częściej debatuje się nad zjawiskiem fotorealizmu. Nowo powstające tytuły potrafią zaoferować oszałamiającą grafiką, którą momentami bardzo trudno odróżnić od fikcji. Technologia na przestrzeni lat poszła pod tym względem bardzo mocno do przodu.

Prym w tym wszystkim wiedzie Unreal Engine, czyli silnik do gier wideo stworzony przez firmę Epic Games. Narzędzie stale rozwijane jest przez autorów. Poziom zaawansowania Unreal Engine jest na tyle wysoki, że z silnika korzysta większość znanych producentów i twórców gier.

Unreal Engine 4 vs Unreal Engine 5. Jest sporo różnic!

W końcówce 2020 roku firma Weta Digital wypuściła krótkometrażowy film animowany o nazwie Meerkat Demo. Pierwotnie klip ten był napędzany silnikiem Unreal Engine w wersji 4.26. Po latach w serwisie YouTube pojawił się materiał porównawczy oryginalnego filmu z tym wygenerowanym przez Unreal Engine w najnowszej wersji 5.4.

Reklama

Całość możecie obejrzeć na kanale YouTube @Cycu1. Do odtworzenia tego klipu twórca posłużył się wydajnym procesorem Intel i7 13700k w połączeniu z kartą graficzną Gigabyte RTX 4080 OC 16 GB.

W bezpośrednich klatkach porównawczych dostrzec można znacznie większe przywiązanie do detali w filmie bazującym na nowszej wersji UE. Szczególnie uwidocznione jest to na kadrach z futrem, pierzem i włosami. Nie sposób też nie odnieść wrażenia, że obraz na Unreal Engine 5 wygląda najzwyczajniej w świecie na bardziej realistyczny od swojego konkurenta.

A Wy widzicie istotne różnice?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Unreal Engine 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama