Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Ubisoft zmienia prognozy finansowe z powodu Watch_Dogs

Nieoczekiwane przesunięcie premiery Watch_Dogs sprawiło, że Ubisoft był zmuszony zmienić swoje prognozy finansowe na bieżący rok.

Jednocześnie firma ujawniła, że jej dwie ostatnie produkcje - Splinter Cell: Blacklist i Rayman: Legends - nie sprzedały się zbyt dobrze, jak mieli nadzieję, że się sprzedadzą.

Reklama

Do tej pory analitycy Ubisoftu spodziewali się, że firma osiągnie w bieżącym roku fiskalnym przychody na poziomie od 1,42 miliarda do 1,45 miliarda euro. Po niespodziewanym opóźnieniu premiery Watch_Dogs z listopada na wiosnę 2014 roku, spółka musiała zmienić swoje prognozy - teraz oczekuje, że wygeneruje od 995 milionów euro do 1,04 miliarda euro.

Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, przyznał, że decyzja o poślizgu przygód Aidena Pearce’a była trudna do podjęcia, ale firma postanowiła poświęcić krótkoterminowe korzyści na rzecz większego celu, czyli dominacji w następnej generacji konsol. By to osiągnąć, na pewno niezbędne jest dopracowanie ich pierwszej, iście next-genowej produkcji. Ta - jak przewiduje koncern - ma się sprzedać w liczbie 6,2 miliona egzemplarzy. Ujawniono również szacowaną liczbę kopii, w jakiej rozejdzie się The Crew, inny tytuł francuskiego wydawcy, którego premiera także została przełożona - z początku 2014 roku na jego trzeci kwartał. Tytuł ma znaleźć ponoć 2,5 miliona nabywców.

Spółka ujawniła również, że dwa jej ostatnie hity - Splinter Cell: Blacklist i Rayman: Legends - nie osiągnęły zadowalających wyników. Zajmujący się w Ubisofcie finansami Alain Martinez w rozmowie z serwisem CVG stwierdził, że obie gry po prostu nie sprzedały się tak dobrze, jak się spodziewano. Tłumaczy to jednak zbliżającą się premierą nowych platform Microsoftu i Sony - gracze nie chcą po prostu inwestować w sprzęt, który niedługo wymienią.

Wracając do Watch_Dogs - w najgorszej sytuacji są osoby, które zamówiły zestawy składające się z PS4 i wspomnianej gry. Amazon zapewnił jednak, że konsolę otrzymają w obiecanym terminie, zaś produkcja zostanie dosłana już po jej premierze. Klienci GameStopu mogą skorzystać z podobnej opcji lub zamienić pakiet na inny.

Dowiedz się więcej na temat: Watch_Dogs | Ubisoft | Splinter Cell: Blacklist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje