Reklama

​The Division z trybem battle royale by konkurować z Apex Legends i Warzone

Tom Clancy’s The Division, czyli jeden z flagowych produktów Ubisoftu może otrzymać popularny w obecnych czasach tryb battle royale. To pozwoliłoby konkurować tej grze z takimi tuzami jak Call of Duty: Warzone czy Apex Legends.

Francuscy deweloperzy z Ubisoftu już jakiś czas temu zanosili się z zamiarem podbicia battle royale’owego rynku. W 2020 roku z ich inicjatywy powstał Hyper Scape - futurystyczna strzelanka pierwszoosobowa, która miała wnieść nieco świeżości do branży.

Tytuł spotkał się jednak z liczną krytyką ze strony graczy i w żaden sposób nie był w stanie zaskarbić sobie dużej rzeszy zwolenników. Finalnie jak to w przypadku Ubisoftu bywa, deweloperzy zdecydowali się zaniechać rozwój gry i wyłączyć wszystkie serwery.

Reklama

Producenci szybko przekonali się, że podbicie battle royale’owego rynku nie przyjdzie im łatwo. Gatunek ten popularyzował się w 2017 roku za sprawą PUBG: BattlegroundsFortnite: Battle Royale. Po pięciu latach nikt się chyba jednak nie spodziewał, że będzie to najpopularniejszy i najbardziej dochodowy sektor w branży gier.

Sporo wskazuje jednak na to, że apetyty Ubisoftu na podbój opisywanego rynku nie maleją. Według informatora Jeffa Grubba, Francuzi planują wdrożyć tryb battle royale do swojej produkcji Tom Clancy’s The Division.

Jeśli plany Ubisoftu zmaterializują się we właściwy sposób, to konkurencja gier z gatunku battle royale nam się zaostrzy. Wszystko to jednak element nieokreślonej bliżej przyszłości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy