Reklama

Ubisoft pozwoli przenieść swoje gry z Google Stadia na PC

​Eksperyment Google’a dobiegnie niedługo końca, a niewielka grupa użytkowników Stadii rozpoczęła już żałobę. Do podjętej ostatni decyzji powoli zaczynają adaptować się również wydawcy.

Google Stadia zadebiutowała 19 listopada 2019 roku i miała być kolejną innowacją w świecie gier. Po trzech latach wygrali sceptycy, bowiem Google przyznało, że dalej widzi duży potencjał w tej technologii, ale zdecydował się zakończyć krótki żywot swojej konsoli.

W rezultacie już 18 stycznia 2023 roku Google Stadia zostanie oficjalnie zamknięta. Do tego czasu gracze mają szansę na skończenie rozpoczętych produkcji i przemyślenie zakupu innej platformy. Od 18 stycznia rozpocznie się również proces zwracania pieniędzy osobom, które zakupiły jakiejś gry lub dodatki do konsoli Google’a.

Reklama

Niedługo po ogłoszeniu Google’a pojawiły się jednak głosy, że gracze potrzebują wsparcia ze strony wydawców. Niedawno gracz z sześcioma tysiącami godzin w Red Dead Redemption 2 błagał Rockstar o możliwość przeniesienia zapisu z Google Stadia na inną platformę. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Cyberpunka 2077.

Jako jeden z pierwszych głos zabrał w tej sprawie Ubisoft. Support francuskiego wydawcy napisał na Twitterze, że pracują nad rozwiązaniem, które pozwoli przenieść zapis ze Stadii na PC poprzez Ubisoft Connect.

Oczywiście dla niektórych użytkowników wciąż jest to zbyt mało. Jeden z posiadaczy Stadii pyta co z osobami, których nie stać na zakup gamingowego PC. Inni domagają się nawet rekompensaty ze strony Ubisoftu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy