Reklama

Ubisoft Forward: Wszystkie nowości na temat Assassin’s Creed

​Dzisiejszy pokaz Ubisoft Forward zawierał informacje o wielu tytułach, nad którymi pracuje Ubisoft, ale głównie poświęcony był 15-leciu serii Assassin’s Creed. Poznaliśmy dość ambitne plany firmy co do jej sztandarowej serii.

Potwierdzono Assassin’s Creed Mirage

Na początek potwierdziły się wszystkie ostatnie doniesienia na temat odsłony AC, na którą będziemy musieli oczekiwać najkrócej.  Głównym bohaterem zostanie tym razem Basim Ibn Ishaq, którego poznaliśmy w Valhalli. Mirage dzieje się 20 lat wcześniej, więc Basim jest tutaj na początku swojej drogi Asasyna, właściwie dopiero się nim staje, wcześniej trudniąc się fachem ulicznego złodziejaszka.

Gra ma powrócić do korzeni serii - odejść do klimatów RPGa, za to mocno przypominając pierwszą część. Jego mentorką zostanie Roshan, w którą wcieli się aktorka Shohreh Aghdashloo. W grze nie zobaczymy ogromnej mapy, wielu “znajdziek", oraz dziesiątek wątków fabularnych i zadań pobocznych. Będzie bardziej linearnie, miasto ma być tłoczne i bogate w detale, a podstawę rozgrywki mają tworzyć ciche zabójstwa i parkour.

Reklama

W Mirage mamy zobaczyć poprawiony system parkouru, nowe animacje ruchu głównego bohaterka, a w nasze ręce zostanie oddany spory arsenał, na przykład noże do rzucania, zatrute strzałki, bomby dymne, miny oraz oczywiście ukryte ostrze. Basim będzie mógł korzystać z pomocy wiernego orła Enkidu, jednak orzeł nie będzie bezkarny - na dachach mogą być rozmieszczeni łucznicy, których strzał trzeba będzie unikać. Gra nie otrzymała jeszcze oficjalnej daty premiery, padła jednak deklaracja, że powinniśmy ją zobaczyć w przyszłym roku.

Assassin’s Creed Codename Red

Fani serii w końcu się doczekali - zapowiedziano oficjalnie grę rozgrywającą się w Japonii. Nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, więc póki co będzie trzeba o niej rozmawiać, korzystając z tytułu roboczego Codename Red.

Fabuła toczy się w feudalnej Japonii i będzie kolejną - po Mirage - dużą grą w serii. Nie poznaliśmy na jej temat szczególnie wielu szczegółów, Ubisoft ujawnił jednak, że Codename Red będzie częścią nowo rozwijanej platformy Infinity.

Assassin’s Creed Infinity

Samo Infinity nie będzie grą jako taką, a raczej “hubem, który ma łączyć kolejne części serii i prawdopodobnie doda do nich aspekt gry wieloosobowej - przynajmniej zapowiedziano, że Ubisoft bada także ten temat. W ramach Infinity zobaczymy nie tylko Codename Red, ale również Codename Hexe - kolejną, bardzo odległą w czasie część.

Assassin's Creed Codename Hexe

Kolejna gra, która otrzymała swój zwiastun, aczkolwiek niezwykle krótki i oszczędny w detale. Tutaj możemy się jedynie domyślać, że rzecz będzie dotyczyła polowań na czarownice i tematów rodem z horrorów.

Nad grą pracuje Ubisoft Montreal, natomiast przy okazji tej zapowiedzi dano graczom do zrozumienia, że zwiastun zawiera sporo zagadek, więc czekamy na to, co znajdą w nim gracze.

Assassin's Creed Codename Jade

Codename Jade będzie pierwszą w historii serii grą mobilną. Ma zawierać wszystkie charakterystyczne elementy serii, tyle, że przystosowane do wymagań sterowania dotykowego i ograniczeń urządzeń mobilnych. Akcja będzie się działa w starożytnych Chinach. Będzie też pierwsza gra, gdzie to gracze będą mogli całkowicie od zera zbudować swoją postać. Grę ma cechować intensywna walka, sekrety starożytnych Chin oraz możliwość wspinaczki po Wielkim Murze. Gra ma pojawić się “wkrótce".

Plany Ubisoftu sięgają jednak jeszcze dalej. Valhalla ma otrzymać kolejny, ostatni już dodatek, z okazji jubileuszu 15-lecia powstanie serial dokumentalny o serii, natomiast wspólnie z Netflixem tworzony będzie serial na motywach gry. Zapowiedziano również koncert z muzyką z gry. Gracze otrzymają też figurkę kolekcjonerską, nowy podcast oraz opowiadanie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy