Reklama

Ubisoft ma ponoć pracować nad nową grą dla Marvela

​Światło dzienne ujrzały szczegóły nowego projektu, nad którym pracuje Ubisoft. Wskazują one na to, że nowa gra Francuzów ma sporo wspólnego z nadchodzącym filmem Marvela.

Marvel współpracuje z coraz większą liczbą twórców gier i wydawców, z którymi tworzy nowe, licencjonowane tytuły. Swój udział miały już między innymi Insomniac ze Spider-Manem, Square Enix ze Strażnikami Galaktyki, a w kolejce czekają Wolverine oraz Midnight Suns.

Jednym słowem, dla fanów gier z bohaterami Marvela jest to jeden z najlepszych momentów w historii. I na tym nie koniec - według najnowszych plotek, nad własnymi grami pracują ponoć Electronic Arts oraz Ubisoft. Ten ostatni tworzy podobno grę powiązaną z nadchodzącym filmem "Blade".

Reklama

Przypadek? Nie sądzę

Taki wniosek można wyciągnąć, przeglądając ostatnie wpisy na Instagramie dwóch pracowników Ubisoftu. Aktorzy Alex Martin oraz E Gaffney dodali tam materiały z sesji motion capture - w przypadku Martina jest to zdjęcie w stroju, z jakiego korzysta się w takich sesjach, ozdobionym logo Ubisoftu.

Gaffney natomiast dość bezpośrednio taguje we wpisie zarówno Ubisoft jak i Marvela. Natomiast na drugim zdjęciu widać, jak trzyma filmowy “klaps", na którym Marvel widnieje jako tytuł produkcji. Ten sam “rekwizyt" podaje B. Tariqa jako reżysera - chodzi tu najprawdopodobniej o Bassama Tariqa, czyli reżysera najnowszego filmu studia Marvel - Blade.

Kolejna eGRAnizacja filmu - klapa czy sukces?

Z połączenia wpisów obu aktorów rodzi się dość konkretny wniosek - Ubisoft pracuje nad licencjonowaną przez Marvela grą, którą łączy z filmem Blade postać reżysera. Biorąc pod uwagę, że gracze nie do końca ufają produkcjom powiązanym z filmami, nie da się w tej chwili jednoznacznie stwierdzić czy to źle, czy dobrze. Jednak jest zdecydowanie zbyt wcześnie by stawiać krzyżyk na projekcie.

Należy natomiast odnotować, że nie wszystko na temat wspomnianych przecieków jest całkowicie jasne - jak chociażby postać reżysera. Bo choć jest wymieniony na “klapsie", to ciężko sobie wyobrazić, żeby ta sama osoba reżyserowała jednocześnie grę i film. Jednym z możliwych rozwiązań jest fakt, że twórcy filmu korzystają po prostu ze studia Ubisoftu do sesji motion capture, aczkolwiek obaj aktorzy wyraźnie wspominają w swoich relacjach na Instagramie, że chodzi o grę.

Jeśli Ubisoft faktycznie pracuje nad grą opartą o film, to oficjalnej zapowiedzi należy się spodziewać nie prędzej niż w przyszłym roku. Film bowiem ma się pojawić dopiero pod koniec 2023, więc ewentualna gra zapewne będzie z nim powiązana jeśli chodzi o datę premiery.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy