Tysiące podpisów pod petycją w sprawie odświeżenia słynnej gry

Retro gry coraz mocniej wracają do łask. Zauważają to twórcy gier, którzy niekiedy częściej remasterują czy remake’ują gry, niż tworzą od podstaw nowe produkcje. Według niektórych tworzy to niebezpieczny trend pójścia łatwiejszą drogą, zamiast stworzenia historii od nowa. Inni zachwycają się takimi działaniami, bo mogą w zupełnie nowej wersji zobaczyć swoje ulubione tytuły sprzed lat, nierzadko wprost z dzieciństwa. Teraz gracze apelują o kolejne odświeżenie słynnej gry.

Moda na retro gaming trwa w najlepsze

Od lat na rynku panuje moda na gry retro. Wiele produkcji jest aktualnie odświeżanych, co powoduje często duży entuzjazm wśród graczy. Mnóstwo z nich poddawane jest remasterom, a część z nich nawet remake’om, co powoduje, że klasyk jest jeszcze bardziej świeży i przystaje do aktualnych kryteriów pod względem estetycznym.

To zaspokaja potrzeby konsumentów, którzy chcieliby wrócić do gier sprzed lat, ale wyglądają one obecnie przestarzale i taka renowacja jest im bardzo pomocna, by dalej mogły one bawić tysiące graczy na całym świecie. Koronnym przykładem są chociażby serie Grand Theft Auto czy Mafia. Rockstar w 2021 roku wypuścił serię trzech odświeżonych tytułów - GTA III, Vice City oraz San Andreas i wszystko opakował pod nazwą Definitive Edition. Zabieg ten był bardzo kiepsko oceniany ze względu na dużą liczbę błędów, ułatwione misje i inne problemy.

Reklama

Zupełnie inaczej było odebrane odświeżenie Mafii 1 oraz 2. W tym przypadku 2K Studios postarało się bardzo mocno i flagowe tytuły tej firmy zostały świetnie odnowione. Jak widać, tego typu działania niosą za sobą wiele niebezpieczeństw, szczególnie tyczy się to odbioru przez środowisko gamingowe. Nie jest to nic dziwnego, gdyż z natury jesteśmy bardziej przywiązani do oryginału, często percepcję zmienia nostalgia i z góry mamy duże oczekiwania do odnowionej ulubionej gry. Okazuje się, że fani chcą kolejnego remake’u. Mowa o grze The Warriors - słynnej produkcji sprzed lat.

Odświeżenie The Warriors bardzo mocno interesuje graczy

Pierwsza wersja tej gry ujrzała światło dzienne w październiku 2005 roku. Po kilku miesiącach produkcja została wydana na konsole PlayStation Portable, a w 2016 roku na PlayStation Vita oraz PlayStation 4. Jest to produkcja z gatunku bijatyki, oparta na filmie z 1979 roku o tym samym tytule. Jak można łatwo obliczyć, od siedmiu lat gra nie została w żaden sposób odnawiana. Rockstar Games, czyli producent tego dzieła niestety mocno zaniechał dalszego rozwoju The Warriors. Teraz jednak gracze podpisują petycje, by gra ukazała się na konsolach nowej generacji.

Taki apel powstał na stronie change.org, gdzie można tworzyć petycje. Do tej pory pod apelem podpisało się ponad dwa tysiące użytkowników, co jest całkiem sporą liczbą. Chętnych na to, by powstała nowa odsłona The Warriors jest jednak więcej i z każdą godziną poparcie zwiększa się coraz mocniej. Na razie jednak trudno wnioskować, czy Rockstar weźmie pod uwagę potrzeby graczy. Jak na razie jednak wydaje się, że 2000 chętnych to nadal nieco za mało, by podpisy odniosły jakąś rolę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy